Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

długi po rodzicach

WITAM
Mój mąż razem z bratem został obciążony długami po rodzicach. Ja nie pracuję, zajmuję się naszymi dziećmi. Maż zarabia niewiele, ledwo nam starcza na nasze potrzeby. Jak zwolnić męża z tych spłat? Błagam pomóżcie!!!


2010.6.15 9:35:49

Odpowiedzi w temacie: długi po rodzicach (4)

Mam takie pytanie, rodzice będą miesli sprawę o podział majątku i zastanawiam się czy w przypadku kiedy ojciec narobił by długów to dzieci będą musiały je spłacić?

2011.8.23 14:6:40

Witam,

Jestem po raz pierwszy na forum i bardzo przepraszam, jeżeli powielilam wątek.

Potrzebuję pewnej informacji o sytuacji kiedy dorosłe dzieci odpowiadają za finansowe zobowiązania rodziców. Chodzi o to, że rodzice mojego narzeczonego niestety są alkoholikami i nie mają pracy. Do tej pory mój narzeczony spłacił długi miszkaniowe swoich rodziców. Teraz chcialibyśmy budować własną przyszłość bez odpowiedzialności za błędy uzależnionych rodziców.

1) Czy w trakcie życia rodziców, kiedy nie są w stanie spłacić długów - czy one przechodzą na dzieci? Czytałam, że tylko po śmierci.
2) Jak zabezpieczyć się, aby nie spłacać długów po rodzicach?
3) Czy, jeżeli rodzice nie są ubezpieczeni zdrowotnie w ZUS to długi za jakiekolwiek leczenie również przechodzą na dzieci?
Jak się tego ustrzec.

Byłabym wdzieczna za pomoc.
Pozdrawiam
Natalia





2013.9.15 21:20:20

Witam, nie ma czegoś takiego jak ustawowa odpowiedzialność dzieci za długi rodziców. Oczywiście dzieci mogą zobowiązać się do spłaty zadłużenia rodziców np. poręczenie długu. Rzeczywiście można odziedziczyć długi po rodzicach ale tylko wtedy gdy przyjmie się spadek wprost. Jeśli jednak spadkobierca wie, że w skład spadku wchodzą w większości długi może go odrzucić.

Pozdrawiam
Kancelaria Legate

2013.9.16 15:15:47

Witam mam poważny problem i potrzebuję pomocy. Moi rodzice od kilku lat nie płacą za czynsz mieszkaniowy na sprawie sąd przydzielił mi i rodzicą komornika a mojej trójce rodzeństwa nie . ogólnie na tym adresie zameldowana byłam tylko rok czasu o czym sąd wiedział i od 7 lat tam nie mieszkam. teraz z mężem wzieliśmy kredyt na mieszkanie i obawiam się że komornik zajmię nasze mieszkanie gdyż ja nie spłacam długu rodziców bo nie mam żadnych dochodów tylko mąż mnie utrzymuje. Czy komornik ma prawo zażądać spłaty od mojego męża?Bardzo proszę o pomoc

2013.12.26 23:9:29

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika