Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Dom po zmarłej babci - zasiedzenie, dziedziczenie, podatek od gruntu.

Witam, z góry przepraszam, jeśli nieadekwatnie oznaczylam kategorie, ale prawnie jestem zielona. Potrzebuje pomocy.
Mianowicie mój dom rodzinny jest prawnie jeszcze na zmarła babcie. Nikt po śmierci nie zajął się tą sprawą, a minęło już 50 lat. Babcia miała 3. Dzieci. Moją mamę i dwóch synów. Moja mama ma stałe zameldowanie właśnie w tym domu od ponad 50 lat. chciałabym założyć sprawę o przepisanie domu na mnie. Spadkobierców jest 8. Moja mama, która nie interesuje się ta sprawą i obecnie od 10 lat już tam nie mieszka, mój brat, którego również to nie obchodzi, 3 kuzynów ze strony jednego zmarłego brata mamy i dwie kuzynki ze strony drugiego zmarłego brata mamy. Niestety nie mam możliwości fizycznie przebywać w rodzinnej miejscowości i chodzić po urzędach, gminach, bo dzieli mnie 600km. Dom ma ponad 200m kwadratowych, działkę uprawna, stajnie, szope, i podwórko. Nie mam dokładnych danych, ale powierzchnia jest bardzo duża. Osoby znajome pytają mnie o sprzedaż tego domu, jest mnóstwo zainteresowanych. Pytanie: gdzie powinnam się udać, od czego zacząć? Dodam, że reszta spadkobierców zrzeknie się domu, ponieważ nikt nie ma czasu, mimo zamieszkania w tej miejscowości na uczęszczania na sprawy itp. Pomocy. Chciałabym wziąć się za to konkretniej z licząc się z kosztami, myślę, że warto. Co powinnam przyszykować i od czego zacząć?

2018.6.10 13:56:12

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Dom po zmarłej babci - zasiedzenie, dziedziczenie, podatek od gruntu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika