Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jaki jest czas dochodzenia zachowku?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • ile musi upłynac czasu zeby staranie sie o zahcowek bylo przedawnione?

  czy np to ze rodzina ukrywala smierc zeby opuznic informacje o podziale majatku i spadku miedzy siebie ma znaczenie?

  Odpowiedz Cytuj
 • Dotychczas obowiązywał krótki termin trzech lat, liczono ten czas od dnia śmierci spadkodawcy bądź otwarcia i ogłoszenia testamentu. ale od końca pażdziernika weszła nowelizacja wiec okres mógł sie zmienic;)
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • nowy termin, pięcioletni od dnia otwarcia spadku lub od dnia ogłoszenia testamentu, wyszedł wraz z nowelizacją. natomiast ukrywanie tego faktu rpzez rodzine oczywiscie jest przestepstwem, tylko ze i tka masz 3 lata od śmierci conajmniej na roszczenia, wiec trudno prez 3 lata nie zauwazyc ze ktos nie zyje;]
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Procedura dochodzenia należnego zachowku przez dziecko spadkodawcy

  Jak wygląda procedura dochodzenia należnego zachowku przez dziecko spadkodawcy?

 • Obliczanie wartości darowizn w stosunku do czasu ich dokonania

  W jaki sposób oblicza się wartość darowizn przy ustalaniu wysokości zachowku? Czy będą to ceny z czasu dokonania darowizny czy obliczania zachowku?

 • Przedawnienie roszczenia zapłaty zachowku

  Kiedy przedawnia się żądanie zapłaty zachowku? Dostałam darowiznę od mamy przed jej śmiercią, a teraz siostry chcą , żebym zapłaciła im zachowek z tego tytułu.

 • Zachowek

  Otrzymałem zachowek, przy tym wytoczone zostało roszczenie o zachowek większości sumy mojego zachowku. Co zrobić w takiej sytuacji?

 • Zabezpieczenie roszczenia o zachowek

  Siostra jest jedynym spadkobiercą testamentowym. Jaką umowę zawrzeć z siostrą, aby była wiarygodna, egzekwowalna co do zapłaty zachowku gdy w skład spadku wchodzi mieszkanie własnościowe (wykupione od gminy) które zamierza sprzedać po wejściu polski do U.E.? Siostra nie posiada środków do zapłaty zachowku pozostałemu rodzeństwu.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane