Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kto dziedziczy dług

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2003-09-05 00:00:00

Mam pytanie kto dziedziczy dług po zmarłym ?

(kasia)

Odpowiedz Cytuj
  • szymon
    Wysłany: 2003-09-06 15:57:39

jaki to jest dług?!
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Dziedziczenie po zmarłym małżonku

Kto jest ustawowo uprawniony w pierwszej kolejności do dziedziczenia po zmarłym małżonku?

• Przedawnienie roszczeń orzeczonych w nakazie

Posiadam nakaz zapłaty. Co i do kiedy należy zrobić aby nakaz sądowy nie uległ przedawnieniu ? Kto w/w dług mógłby kupić?

• Odpowiedzialność poręczyciela za dług kredytowy

Jestem poręczycielem kredytu, którego biorca już nie żyje. Niestety nie udało mu się go splacić. Jako poręczyciel spłaciłam kredyt. Po nim pozostała żona, która dziedziczy majątek. Czy mogę zatem od niej dochodzić swoich praw? Jak to zrobić i kiedy? Małżonka nie figurowała na umowie kredytowej.

• Dziedziczenie testamentowe

Pani E. zmarła w 2007 roku jako bezdzietna panna, nie pozostawiając testamentu. Jedynymi spadkobiercami było jej rodzeństwo: K. i M. Pani K (bezdzietna panna) zmarła w 2008 roku pozostawiając testament, w którym czyni jedyną spadkobierczynię swoją siostrzenice W. Czy Pani W. dziedziczy cześć masy spadkowej po Pani E. z tytułu, że jest spadkobiercą testamentowym po Pani K., która to była siostrą (spadkobiercą ustawowym) Pani E.?

• Powtórne małżeństwo a porządek dziedziczenia

Sytuacja jest następująca: X(mężczyzna) i Y są małżeństwem. Y umiera i X żeni się powtónie z Y2. Umiera X, ale miał 3 dzieci z Y. Obecnie jedno z nich mieszka w tym domu z rodziną. Y2 ma dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa (nie z X) ale żadne z nich nie mieszka w tym domu. Y2 nie jest zameldowana w tym domu, natomiast X był zameldowany u niej (jej rodzinny dom, gdzie teraz mieszka z dziećmi). Dom jest wciąż zapisany na Y. Kto dziedziczy i jak należy rozwiązać kwestię spadku?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane