Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Nieprawomocny wyrok a zajęcie komornicze

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

 • Witam.
  Odziedziczyłem mieszkanie po dziadkach, w którym nikt nie mieszkał i rósł w nim dług za czynsz, który nie był płacony naroslo ok. 16 tys. zł. Od pół roku jest już płacone regularnie. Udbyla się sprawa w sądzie na temat tego długu gdzie spółdzielnie reprezentował prawnik i zostało stawione postanowienie przez nas, że spłacimy dług solidarnie. Zaraz po rozprawie mama napisała apelacje w sprawie umorzenia kosztów sądowych w imieniu wszystkich uczestników a podpisał się tylko mój brat i mama. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, czekamy na odpowiedź z sądu o apelacji a 3 dni temu na swoim koncie bankowym widnieje kwota -28 tys. zł. pozostałym uczestnikom też komornik pobiera kasę od 3 dni z konta z wynagrodzeń tylko nie mojej mamie ani bratu.
  Czy jest to możliwe że w stosunku do mnie i pozostałych uczestników wyrok się uprawomocnił a do mamy i brata nie? Pisma od komornika jeszcze nie odebrałem od 3 dni jest na poczcie i tego samego dnia nastąpiło zajęcie pieniędzy z konta. Mama ta kwotę zadłużenia chce zapłacić bo mieszkanie zostało sprzedane tylko czeka na informacje z sądu o apelacji ale brak informacji, nawet dzwoniła do sądu. Co w takiej sytuacji zrobić? Zapłacić wierzycielowi ta kwotę i nie czekać na odpowiedź z sądu wówczas apelacja będzie odrzucona żeby wstrzymać działania komornika i nie ponosić dodatkowych kosztów?
  Proszę o pomoc, byłem już u jakiegoś prawnika ale nie był w stanie mi pomóc, stwierdził że dziwna sytuacja.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane