Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Opieka i testament

Opiekowałam się 7 lat ciotką bezdzietną, dostawałam miesięcznie 300 zł, ponieważ miałam testamentnie odpisane mieszkanie
Po 7 latach opieki, siostra przyjechała i ją wywiozła do opieki. Po miesiącu ciotka zmarła i okazało się że przepisała testament na siostrę. Co robić?

2018.4.19 23:3:51

Odpowiedzi w temacie: Opieka i testament (2)

ciocia i wujek (rodzenstwo)dostali dom na pol w zamian za dozywotnia opieke na dziadkami.tu jest moje pierwsze pytanie jezeli w przepisie byla mowa o opiece nad dziadkiem .dziadej juz niezyje a babcia o ktorej nic nie ma napisane jeszcze zyje i potrzebuje opieki to czy rodzenstwo musi sie tez babcia zajac czy skoro o babci w testamencie nie ma ani slowa to obowiazku prawnego takiego nie maja dodam ze dziadkowie byli malzenstwem ponad 60 lat i dom budowali razem za pozyczke ktora razem splacali.i drugie pytanie jestem wnuczka i opiekuje sie babcia za wujka wypelniam jego czesc testamentu ciocia ktora powinna zajmowac sie babcia ze mna do spokli nie robi tego wcale i nie interesuje sie babcia czyli jej mama czy cos mozna z tym zrobic?

2018.6.6 10:52:37

Ja w sprawie testamentu zwróciłem się do kancelarii notariusz Cejrowskiej. Sprawna, profesjonalna obsługa.

2021.6.29 12:37:52

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika