Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Pieniądze na koncie!!

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • dzień dobry, zmarła mój tata, z którym miałam wspólne konto. Na to konto właśnie wpłynęła jego emerytura. jego druga żona ( przed ślubem zapisał wszystko mi w testamencie) domaga się teraz przez adwokata wypłacenia jej połowy tej emerytury z powodu tego, iż mieli wspólność małżeńską, czy tak może być rzeczywiście? Czy jako współwłaściciel konta mogę dowolnie dokonać przelewu tych środków?Czy powinnam przed orzeczeniem o nabyciu spadku wypłacić część tych pieniędzy wdowie?A jeśli tak to w jakiej wysokości?


  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Kapitał zakładowy sp. z o.o.

  Czy kapitał zakładowy musi być cały czas na koncie, czy można nim "obracać"?

 • Uprawnienia żony do konta firmy

  Od 2004 roku prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Nie ustanawiałem nigdy żadnego pełnomocnictwa dla żony, ani jakiejkolwiek innej osoby. Firma nie jest też spółką. W zakresie dysponowania środkami na rachunku bieżącym firmy także nie ustanawiałem dla nikogo pełnomocnictwa. W czerwcu 2005 roku żona dokonała bezprawnej wypłaty z konta firmy kwoty 3000 złotych, posługując się kartą bankomatową, w posiadanie której weszła bez mojej wiedzy i zgody. Żona uważa, że miała prawo wypłacić sobie pieniądze z konta firmy, gdyż uważa, że pieniądze na tym koncie stanowią majątek wspólny. Moim zdaniem tylko przychód z działalności należy do majątku wspólnego, a nie pieniądze z obrotu firmy znajdujące się na koncie, do którego żona nie posiadała uprawnień. Kto ma rację? Czy działania żony mogą stanowić czyn zabroniony?

 • Pieniądze zgromadzone na koncie-podział majątku

  Jestem od 11 lat żonaty, mamy dziecko ale żona wyprowadziła się 8 miesięcy temu. Nie mamy wspólnego mieszkania, tylko samochód i konto, którego właścicielem jestem ja a żona nie jest do niego upoważniona. Mam na koncie trochę oszczędności i chciałbym te pieniądze wypłacić z konta i zlikwidować je. Czy jeśli dojdzie do sprawy rozwodowej i podziału majątku to żona będzie miała prawo do tych pieniędzy skoro już ich nie będzie na koncie a ja je wydam? Czy Sąd może sprawdzić czy kiedyś miałem oszczędności i w jakiej wysokości?

 • Skład majątku wspólnego

  Czy np. sprzet komputerowy, który kupuje sobie w trakcie trwania zwiazku małżeńskiego ulegnie podziałowi na zasadzie majątku wspólnego, jezeli jest zakupiony z moich prywatnych pieniedzy, ktore odkladam na przyszlosc na osobistym koncie? Dodam, ze nie mieszkam z mezem od 4 miesiecy. Kolejna sprawa-czy podzialowi ulegna pieniadze gromadzone na moim prywatnym koncie?

 • Podział majątku w postępowaniu rozwodowym

  W pozwie o rozwód bez orzekania winy, żona zrzekła się wszelkich roszczeń finansowych. Czy w trakcie trwania procesu może zmienić swoje stanowisko i zażądać podziału pieniędzy na moim koncie osobistym (żona zna stan konta). W jaki sposob mógłbym się zabezpieczyć przed konsekwencjami zmiany stanowiska żony?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane