Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

podatek spadkowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Czy obejmuje mnie nowa ustawa o spadkach i darowiznach. Moja matka zmarła w 1995 roku nie pozostawiając tetamentu. Spadkoborcami jest mój ojciec oraz ja. Dotychczas nikt z nas nie wystąpił do sądu z wnioskiem o postępowanie spadkowe. Masa spadkowa przypadać bedzie na mnie i na ojca w różnych częściach. Czy obecnie po wystąpieniu do sądu o spadek po matce będę zwolniony od podatku spadkowego na warunkach nowej ustawy? Mar

    Odpowiedz Cytuj
  • werner@it.pl
    Wysłany: 2007-02-07 10:00:43

    niestety nie i zapłaci pan podatek wg starej ustawy Min. Fin. dla rozstrzygnięcia sprawy daty nabycia spadku za ta date uważa date otwarcia spadku czyli datę śmierci spadkodawcy wg kodeksu cywilnego a nie wg noweli do ustawy obow. od 01.01.2007 r.
  • Reklama

  • 2250
    Wysłany: 2007-03-02 19:00:33

    Dziekuję bardzo za iformację
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane