Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Posiedzenie sądu - pytania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Z dziedziczenia ustawowego wynika, że spadek po zmarłym ojcu dziedziczą: ja i moja mama. Wyłącznie.
    Ojciec pozostawił testament, w której powołał do spadku wyłącznie moją mamę. Nie mam nic przeciwko i o zachowek wnosić nie zamierzam.
    Złożyłem do sądu wniosek o uznanie spadku.
    Stronami są oczywiście ja i moja mama.
    Jak wygląda taka sprawa?
    Czy może być zakończona pod nieobecność którejś ze stron?
    Mama jest w wieku, kiedy nie będzie rozumiała, co się dzieje a co dopiero mogła odpowiadać na pytania Sądu.
    Natomiast ja mam pełnomocnictwo notarialne, do Jej reprezentowania.
    Czy jest możliwe, aby jedną ze stron reprezentował pełnomocnik, będący jednocześnie drugą stroną?
    Jak to rozegrać?

    Odpowiedz Cytuj
  • Dzień Dobry, Jeśli upłyneło co najmniej 6 miesięcy od śmierci taty, na rozprawie o stwierdzenie nabycia spadku wystarczy, że będzie jeden ustawowy spadkobierca, który złoży zapewnienie spadkowe.Zatem, może być tylko i wyłącznie obecna Pani, a sprawa się odbędzie. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak www.spadkoweprawo.com.pl
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane