Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Pozbawienie praw spadkowy h biologicznych dzieci

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień Dobry. Parę dni temu zmarł mój ojczym i chciałabym się dowiedzieć co trzeba zrobić by jego biologiczne dzieci nie miały praw do spadku. Sytuacja między ojczymem a jego dziećmi wygląda tak: od ponad 10 lat ojczym jest po rozwodzie z była żona. Dieci nie utrzymują z nim kontaktu od rozwodu. Mieszkali na tej samej ulicy ale dzieci NIGDY się do niego nie odezwaly (nawet dzień dobry nie powiedziały tylko odwracalny wzrok w inną str). Mimo że płacił Alimenty to i tak wysłały pismo do sądu, że nie płaci ale u dało mu się wygrać sprawe gdyż miał dowody wpłaty. Nie znał nawet wnuków- tylko z widzenia. Synowie pozmieniali nazwiska na panieńskie matki. Nie byli na pogrzebie ani w szpitalu podczas choroby, Przez która zmarł. Żyje jeszcze mama ojczyma, która jest choruje na demencje starcza i ma początku Alzheimera. O niej także zapomnieli i się do niej nie przyznają (nie będę już opowiadać jak brutalnie ja traktowali). Potrzebuję stałej opieki a ma za mała emeryturę by gdziekolwiek ja dać plus jest "za zdrowa" by ją oddać? Mama ma za mało pieniędzy by jej pomagać. Sama ledwo wiąże koniec z końcem. Z racji że dzieci już raz ojczyma "okradli" bo zabrali mu wszytko przy rozwodzie. Dom, pieniądze, itd. Dlatego proszę o pomoc. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt na meila aleksandratwsb@gmail.com bądź w komentarzach.

  Odpowiedz Cytuj
 • Ola199301
  Wysłany: 2018-07-01 20:42:33

  Witam. Chcialam zapytac jak wyglada sprawa spadkowa miedzy bilogicznymi dziecmi a matka. Matka od parunastu lat ma ograniczone prawa rodzicielskie a jej dzieci wyladowaly wrodziniee zastepczej po rodzinie czyli do babci. Ojciec nie zyje. Matka ma dlugi pieniężne, których wcale nie splacala a wrecz uciekala od nich. Teraz jest nieuleczalnie chora i nie wiadomo ile jeszcze pozyje. Stad moje pytanie jak uchronic dzieci przed przejeciem tych dlugow? Czy mozna złożyć sprawe o odrzucenie spadku ? Prosze o odpowiedz bardzo wazne. ola199301@o2.pl Pozdrawiam
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane