Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Problem z aktem zgonu do działu spadku

Po zakończonej sprawie spadkowej założyłam sprawę o dział spadku. Jednym ze spadkobierców jest mój kuzyn, którego wcale nie znałam. Kuzyn zmarł w Danii (informacje uzyskałam od rodziny). W Polsce jest osobą nadal żyjącą - nikt nie wpisał jego aktu zgonu do polskich ksiąg. Miał on dwoje dzieci.

Moja sprawa o dział spadku stanęła w miejscu, gdyż nie mogę w żaden sposób uzyskać aktu zgonu, żeby przeprowadzić po nim postępowanie spadkowe, Pisałam do konsula do Kopenhagi i uzyskałam informacje, że jestem zbyt daleką rodziną, by w prawie duńskim wystąpić o akt stanu cywilnego kuzyna. Przedstawiłam korespondencję z konsulem dla sądu o braku możliwości uzyskania aktu stanu cywilnego kuzyna, poprosiłam o zobowiązanie dzieci o dostarczenie dokumentu. W aktach sprawy jest zwykła kopia (w żaden sposób nie poświadczona notarialnie) aktu zgonu kuzyna dostarczona przez jedno z dzieci, jednak sąd powrócił do mnie i zobowiązał mnie do przeprowadzenia postępowania spadkowego po zmarłym pod rygorem zwrotu dokumentów sprawy.

Czy na postawie zwykłej kopii odbitej na ksero można założyć sprawę spadkową? W jaki sposób rozwiązać problem uzyskania aktu zgonu kuzyna?

2017.10.10 17:35:5

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Problem z aktem zgonu do działu spadku

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika