Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problem z ubezpieczycielem. Nie chce spłacić za zmarłą osobę kredytu.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mój ojciec zmarł nagle na rozległy zawał. Ok 12 w południe zabrała go karetka a o 13.20 już nie zył. Miał kredyt, który był ubezpieczony na życie. Pan w banku jak udzielał mu kredytu mówił, że po smierci będzie ubezpieczyciel spłacał kredyt a nie rodzina. Kredyt był ubezpieczony na życie. Ubezpieczyciel Ergo Hestia. Po śmierci ojca wysłałał akt zgonu do ubezpieczyciela i reszte dokumentów. Dziś przyszła odmowna decyzja od ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel odmówił spłaty kredyty po ojcu. Ubezpieczyciel uznał , że jego nagły zawał był spowodowany tym , że wcześniej leczył się u kardiolooga. Chodził dwa razy w roku na kontrol do kardiologa. Wg kardiologa nie był poważnie chory, jakieś tam problemy małe miał , ale nawet żadnych leków mu kardiolog nie przepisywał. Miał tylko jeden lek, który jest bez recepty i bierze go większość ludzi , Innych leków nie miał.Pan z banku mógł powiedzieć wyraźnie, że ubezpieczenie na życie u tego ubezpieczyciela jest tylko dla całkiem zdrowych ludzi i wtedy kredyt ubezpieczyciel spłaca. A jak ktoś np lekko choruje to wtedy rodzina spłaca kredyt. Wiadomo, ze każdy prawie po 60 czy 70 roku życia chodzi do lekarza, bo jakieś dolegliwośći ma i nie jest się w tym wieku całkiem zdrowym. Zastanawiam się czy pisać odwołanie do ubezpieczyciela. Zmarły miał połówkę mieszkania, króra z mamą dziedziczę , więc spadku odrzucić nie mogę. Nie uśmiecha mi sie płacić kredytu , który był ubezpieczony na życie. Znajomemu zmarła teściowa,miałą kredyt, kredyt był na życie ubezpieczony i nie spłacał kredytu po teściowej. Zaniósł tylko akt zgonu do banku i na tym było koniec. Inny ubezpieczyciel był. W umowie o kredyt, w której jest zgoda na objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym nic nie ma, ze w przypadku jakiejkolwiek choroby ubezpieczyciel nie spłaca kredytu. Ojciec nie podpisywał bezpośrednio z ubezpieczycielem ubezpieczenia na życie, to załatwiane było przez bank .

    Odpowiedz Cytuj
  • Moim zdaniem powinieneś się od tego się od tego odwołać, a jeśli dalej będą się opierać - może założyć sprawę w sądzie? Tak nie może być.
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.