Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Spadek po 6 miesiącach

Zostałem "obdarowany" niechcianym spadkiem. Nie mam najlepszych stosunków z rodziną. Nie utrzymuję kontaktu z ojcem, który odrzucił go ponad 6 miesięcy temu, nie dostałem żadnego pisma w tej sprawie, moja siostra tak. Pierwsze pismo jakie dostałem, przyszło do mnie dopiero przed świętami, kiedy siostra go odrzuciła, dopiero wtedy dowiedziałem się, że zostałem "obdarowany". Poszedłem dziś do notariusza, a ona mi mówi, że termin w którym mogłem odrzucić spadek minął 6 miesięcy od odrzuceniu go przez ojca, i że swoich racji muszę dochodzić przed sądem. Do jakiego sądu mam się udać, jakie dokumenty przygotować i co mam mówić w tym sądzie, żeby wybrnąć z tej sytuacji, w którą zostałem wmanewrowany bez swojej wiedzy?

2018.1.8 15:53:9

Odpowiedzi w temacie: Spadek po 6 miesiącach (1)

polecam zwrócić się do prawnika, w kwestii porady pewnie wystarczy przez e-mail, ale często, szczególnie skoro kazano Panu skierować sprawę do sądu, może być potrzebna większa pomoc, proponuję na przykład mecenasa Karola Wieczorskiego, to prawnik specjalizujący się w prawie spadkowym, co więcej były sędzia, więc ma bardzo szerokie doświadczenie

2019.12.22 12:53:10

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika