Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

spadek po babci- dzieci/ wnuki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • witam
    mam problem i bardzo prosze o podpowiedz.
    Moja babcia miala 2dzieci jedno nie zyje(moj ojciec), zostala jej curka i dwujka
    wnuczat( ja i moj brat), babcia miala mieszkanie ktore coprawda bylo przepisane na jej curke(moja ciotke)
    ale czy w wyniku smierci mojej babci moge sie starac o jakas czesc tego mieszkania? czy zaden spadek mi sie nie nalezy?
    Z gory dziekuje.

    Odpowiedz Cytuj
  • Jeżeli babcia przepisała/darowała mieszkanie swojej córce, a waszej ciotce , to ciocia jest właścicielką mieszkania. Wam wnukom nie należy się żadna część z tego mieszkania. Podarowanie/przepisanie nieruchomości za życia skutkuje tym ,że pozostali spadkobiercy nic do tego nie mają, niestety.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Dziedziczenie ustawowe w przypadku śmierci zstępnego spadkobiercy

    jak będzie wyglądało dziedziczenie ustawowe w przypadku, gdy najpierw umrze ojciec a zaraz potem jego córka?

  • Odrzucenie spadku przez dzieci

    Po śmierci ojca rodzina (dzieci oraz pełnoletnie wnuki) postanowiła przekazać matce (babci) cały odziedziczony na podstawie ustawy (testamentu nie ma) spadek: cząstkowe prawa własności do mieszkania własnościowego bez księgi wieczystej oraz do konta bankowego. Czy jednym ze sposobów uczynienia tego jest odrzucenie spadku (a może zrzeczenie się spadku) przez wszystkich spadkobierców z wyjątkiem matki?

  • Prawo do lokalu

    Czy osoba mieszkająca 15 lat w lokalu bez meldunku, (jest to mieszkanie dalekiego krewnego, który zmarł tuż przed wprowadzeniem się tej osoby), ma prawo do lokalu przez zasiedzenie i czy takie żądanie można umieścić w pozwie? Czy może jako "przydzielenie lokalu przez pokrewieństwo" - pokrewieństwo mąż siostry rodzonej babci osoby zainteresowanej, brak innych osób ubiegających się o spadek?

  • Darowizna mieszkania spółdzielczego

    Babcia posiadająca prawo spółdzielcze własnościowe do lokalu mieszkalnego pragnie podarować je za swojego życia pełnoletniemu wnukowi będącemu synem jednego z jej czworga dzieci. Czy w takiej sytuacji dzieciom babci oraz ich dzieciom należy się zachowek, czy też prawo własności wspomnianego mieszkania przechodzi w całości na obdarowanego? Czy w akcie darowizny można również zastrzec, że darowane jest mieszkanie (prawo do niego) wraz ze znajdującymi się tam przedmiotami, czy też powinny być one szczegółowo wymienione?

  • Postępowanie w sprawach spadkowych

    Muszę przeprowadzić sprawy spadkowe za innych spadkobierców, bo bez nich nie mogę wystąpić o dział spadku. Brakuje postanowień o stwierdzeniu nabycia spadku po babci - zmarłej w P., (dziedziczy 6 nieżyjących dzieci ja jestem zstępną tylko jednej z nich), po wujku zmarłym w CH. - dziedziczą dwoje żyjących dzieci i po dwójce dzieci - 4 wnuków ja nie. Wujku zmarłym w W. - żona i dwoje dzieci - ja nie i po bezdzietnej cioci zmarłej w Z. zstępni rodzeństwa - jestem córką siostry - już mam postanowienie po mamie. Ja mieszkam w WR. i tu zmarła moja Mama. W którym sądzie rejonowym mam złożyć wniosek i co mogę połączyć?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane