Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Spadek po Babci - w tle Ojciec z długami

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,

  Po zmarłej Babci zostało w spadku mieszkanie o wartości około 200tyś złotych. W pierwszej linii jest mój Ojciec z długami na około 300tyś złotych. Ojciec zaproponował, że zrzeka się spadku podczas rozprawy spadkowej. Mieszkanie wtedy przechodzi na mnie (jestem jedynakiem). Czy w takiej sytuacji da się uratować mieszkanie?? czy jednak wierzyciel (zus i us) będą mogli skutecznie domagać się ode mnie spłaty długu w wartość mieszkania?? Jeśli tak to czy nie lepiej zostawić mieszkanie Ojcu i wtedy automatycznie wierzyciel przejmuje majątek?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Iga
  Wysłany: 2017-04-10 14:37:27

  Ja bardzo polecam kancelarię Grzybkowcki-Guzek w Poznaniu. Miałam podobny problem z prawem spadkowym tyle że sprawa miała finał w sądzie ale udało mi się ją wygrać z pomocą mojego adwokata. Bardzo fajne podejście do klienta i każda sprawa traktowana jest na wysokim poziomie.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.