Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Spadek po bracie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mam pytanie jak wygląda podział majątku(ziemia rolna koło 4 hektarów) po bracie, spadkobiercami są dwaj bracia ( jeden ma 3 dzieci, drugi 6 dzieci)? czy w pierwszej kolejności brany jest podział po połowie na braci ? i co w przypadku śmierci któregoś z nich przed podziałem spadku? czy wtedy jego część jest dzielona między jego dzieci czy też całość między brata i ich dzieci?

  Odpowiedz Cytuj
 • Szanowni Państwo, Dostałam wezwanie na sprawę spadkową po bracie, który umierając nie zostawił po sobie potomstwa, tylko żonę (5 dni po ślubie). Do podziału jest brana pod uwagę zatem żona, matka (ojciec nie żyje) starszy barat i ja. Mam pytanie odnośnie zrzeczenia się mojej części spadku. Czy mogę to wykonać automatycznie cedując tę część na mamę? Proszę mi wytłumaczyć co mam zrobić, aby moja część spadku przeszła na korzyść części spadkowej mamy, która z bratem mieszkała i w moim odczuciu jej się wszystko, co możliwe należy. Proszę o odpowiedź.
 • Reklama

 • Tutaj co nieco na temat udziałów w spadkach. Faktycznie jak się pani zrzeka, to już nie ma pani możliwości decydowania na rzecz kogo się pani zrzeka, to się już dzieje wtedy ustawowo.

 • Zmarł brat, który dziedziczył gospodarstwo rolne zapisane przez matkę. Ojciec nie żyje. Rodzeństwo odpisało się w momencie przekazywania gospodarstwa przez matkę. Obecnie nieżyjący brat pozostawił testament w którym przepisał gospodarstwo na syna siostry, który mieszka z nim od trzech lat i jest zameldowany na stałe. Czy nam braciom oraz żyjącej matce należą się jakiekolwiek roszczenia do spadku lub zachowek po zmarłym.
 • Brat był kawalerem bezdzietnym.
 • Witam, mam podobne pytanie zmarł mój brat, który nie miał żony, jego syn zmarł ma jedynie wnuczkę 19-letnią. Chciałam się dowiedzieć czy coś należy mi się czy tylko wnuczce. Brak testamentu brak informacji czy dom i samochód został przepisany na wnuczkę. Dziękuje za odpowiedź
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane