Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

spadek po mężu dla nieślubnego dziecka?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam.mój problem przedstawia się następująco.4 miesiące temu zmarł mój mąż.nie mieliśmy wspólnych dzieci.mąż natomiast miał dziecko nieślubne.mieszkalismy obydwoje u moich rodziców.założyłam sprawę spadkową o podział ziemi(która została po mężu ) i przepisanie samochodu,który maż wziął na kredyt(spłacam go aktualnie).na razie została rozpatrzona tylko kwestia ziemi-podział już nastąpił.sprawa samochodu będzie brana pod uwagę dopiero po uprawomocnieniu się wyroku z sprawie ziemi.dowiedziałam się własnie,ze odwiedzi mnie komornik w celu określenia wspólnego dorobku(mojego i małżonka)aby mozna było dokonać podziału.czy mam rozumieć,ze to co wspólnie z mężem kupiłam zostanie podzielone pomędzy mnie i jego dziecko? czy samochód,który trzeba spłacać może przejśc w części na dziecko męża???kto wtedy zobowiązany jest do płacenia rat? jeszcze sprawa w tej chwili najważniejsza,czy komornik ma obowiązek spisać wszystko co znajduje się w moim pokoju(zajmowaliśmy z mężem jeden pokój u rodziców)?kłopotliwa to sytuacja,meble należą do rodziców,nie kupowaliśmy żadnego sprzetu -jedynie telewizor.obawiam się,ze rodzice mogą mieć nieprzyjemności.czy będą musieli wykazać się imiennymi rachunkami na meble?jakie są w ogóle uprawnienia komornika.czy jego zadaniem jest stwierdzenie co kupiłam wspólnie z mężem,na podstawie moich słów czy też konieczne są rachunki na wszystko?czy moi rodzice będa musieli tłumaczyć sie z każdego drobiazgu czy to co jest w ich mieszkaniu jest ich i nikt nie ma prawa o to pytać?czy komornik wchodzi do naszego(mojego i meza) pokoju czy moze obejrzeć całe mieszkanie?z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem i pomoc.pozdrawiam .

  Odpowiedz Cytuj
 • kina
  Wysłany: 2006-06-11 21:15:11

  Nie jestem w stanie powiedziec na jakiej zasadzie komornik bedzie wyceniać majątek pani i pani męża. Na pewno dzieci nieslubne męża będą po nim dziedziczyły jezeli mąż nie pozostawił testamentu. Połowa majątku po męzu należy do Pani reszta jest dzielona między dzieci. Co do spłat kredytu to proszę dowiedzieć się w banku w którym był zaciągniety kredyt bo nie wiem z kim bank bedzie chcial kontunuowac umowę a z kim nie. Nie wiem jaka jest pani zdolnosc kredytowa po smierci meza i czy dla banku bedzie wystarczajaca do dalszej splaty kredytu. Dzieci męza na pewno odziedziczą jakąs sume pieniędzy zgodnie z podzialem majątku ( na pewno bedzie on określony kwotowo), a jak będą zaspokojeni spadkobiercy to zalezy od sądu.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane