Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

spadek z USA

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  Mam taką sytuację mój tato ożenił się po raz drugi i wyjechał do USA gdzie zmarł niedawno nie pozostawił testamentu czy mnie jako córce coś się należy jeśli tak to gdzie mam się zgłosić od czego zacząć?Z góry dziękuję za pomoc  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Cło i VAT za prezent - laptop z USA

  Moja Kuzynka z USA chciałaby przesłać kurierem z zagranicy - mojemu synowi - jako prezent - nowego laptopa (komputer przenośny). Jakie cło i podatek VAT powinno się opłacić od takiego prezentu - czy może jest jakaś kwota wolna od cła i podatku VAT w tym przypadku?

 • Podwójne opodatkowanie

  Jesteśmy rodziną polską mieszkającą w USA od 1992 roku. Od roku 1994 płacimy tutaj podatki od zarobionych pieniędzy. Myślimy o powrocie do kraju. Czy w Polsce będziemy musieli zapłacić podatek od pieniędzy tutaj zarobionych i tutaj opodatkowanych? Czy obowiązuje podwójne opodatkowanie?

 • Import opon z USA

  Sprowadzamy opony z USA. Jakie jest cło na import opon samochodowych z USA?

 • Pełnomocnik do spadku otwartego za granicą

  Od 3 lat opiekuję się starszą osobą (95 lat). Mam sporządzoną z nią umowę o dożywocie, jestem także jej pełnomocnikiem oraz jedynym spadkobiercą. Podopieczna otrzymała spadek po swojej kuzynce zamieszkałej w USA. Jakie potrzebuję dokumenty, abym mógł ją reprezentować i załatwić wszystkie formalności?

 • Druga żona a obowiązek alimentacyjny

  Przebywam w USA od 17 lat, gdzie rozwiodłem się i płacę alimenty na dzieci mieszkające w USA z moją pierwszą Żoną. Siedem lat temu ożeniłem się ponownie z Polką. Gdybyśmy razem wyjechali do Polski lub obecna Żona sama, to czy Ona ma jakiś obowiązek alimentacyjny wobec moich dzieci z pierwszego małżeństwa? Czy to jest tylko mój problem? Obawiam się, że w Polsce mogę mieć trudności z płaceniem do USA alimentów, a obecna Żona bardzo chce do Polski wrócić.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane