Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Sprawa w sądzie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Chciałam się dowiedzieć jak mniej więcej wygląda sprawa w sądzie, tz. interesują mnie pytania jakie zadaje sąd. Będę wdzieczna za pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • oszukana
  Wysłany: 2007-12-29 01:18:39

  Sąd jest oszustem, trzeba go nagrywać. Nie potrzebna jest obecnie zgoda sędziego na nagrywanie rozprawy, trzeba tylko wszystkich uprzedzić.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • iwonkaa
  Wysłany: 2007-12-29 11:23:22

  Sprawa wygląda tak, że jest 3 spadkobierców: mój ojciec, kuzynka i kuzyn, który zrzekł się spadku na rzecz mojego ojca, więc on ma 75% spadku (mieszkania) a kuzynka 25%. Czy na tą sprawe sądową mogą mieć wpływ stosunki między moim ojcem a kuzynką. Moja kuzynka pracuje za granicą i kiedy prosiliśmy o kontakt to mówiła, że nie ma czasu a jak sie dowiedziała, że dostanie spadek to od razu zmieniła ton. Zaczeła sie czegoś czepiać (jak by z zazdrości), napisałam jej pare słów prawdy i pewnego dnia przyszła do mnie do domu i zaczeła wraz ze swoim mężem przeklinać na mnie. Nie nagrałam tego, ale czy taka sytuacja może wpłynąć na orzeczenie sądu?
  Odpowiedz Cytuj
 • iwonkaa
  Wysłany: 2007-12-30 18:54:08

  Chciałam sie jeszcze dowiedziec ile może być rozpraw i czy za każdą trzeba płacić?
  Odpowiedz Cytuj
 • witam Zostałem zatrzymany i podczas kontroli wyszło że spożywałem alkohol chciałem się zapytać ile mam czekac na sprawę?Z góry dziękuję za pomoc
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Skarga na przewlekłość postępowania

  Sprawa w sądzie pierwszej instancji toczy się już prawie 4 lata. Gdzie w jaki sposób i w jakiej sytuacji mogę złożyć skargę na opieszałość pracy sądu. Czy mogę złożyć np.skargę do jakiegoś międzynarodowego sądu(np.Trybunał Praw Człowieka) ?

 • Zawieszenie postępowania a sprawa rozwodowa

  Jestem w trakcie sprawy rozwodowej. Zanim dowiedziałem się o złożeniu pozwu rozwodowego przez żonę w Sądzie Okręgowym, sam złożyłem wniosek o wydanie postanowienia w sprawie widzeń się z dzieckiem w Sądzie Rejonowym. Adwokat, która prowadzi moją sprawę, poinformowała mnie, że sprawa rozwodowa przerywa działania Sądu Rodzinnego. Twierdzi, że powiadomiła o tym Sąd Rodzinny. Tymczasem dostałem wezwanie do stawienia się w Sądzie Rodzinnym na sprawę o widzenia z dzieckiem. Adwokat twierdzi, że wcale nie muszę tam iść, bo sprawa zostanie zawieszona. Chciałbym się spytać, czy rzeczywiście powinienem tak postąpić? Nie dostałem żadnego oficjalnego pisma z Sądu o zawieszeniu tej sprawy - mam tylko wezwanie, abym stawił się w Sądzie. Wydaje mi się, że powinienem się jednak stawić na sprawie.

 • Wniesienie pozwu i wszczęcie postępowania

  Proszę o wyjaśnienie: 1/ od którego momentu uważa się, że trwa sprawa o separację? 2/ od którego momentu uważa się, że jest wszczęta sprawa o zaspokojenie potrzeb rodziny? 3/ od którego momentu uważa się, że jest wytoczone powództwo o separację? Interesuje mnie, czy od momentu złożenia dokumentu w sądzie, czy od wyznaczenia terminu sprawy, a może jest jeszcze inne rozwiązanie?

 • Akta zakończonych spraw w sądzie

  Pół roku temu odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie cywilnej. Sąd wydał postanowienie co do istoty sprawy, wyrok jest prawomocny. Obecnie pozwany chce ponownie zapoznać się z aktami sprawy. Gdzie należy szukać tych akt - w sądzie I instancji, czy w sądzie apelacyjnym? Czy może istnieją jakieś archiwa, w których przechowywane są akta spraw zamkniętych?

 • Obowiązki ławnika sądowego

  Osoba cywilna zakłada sprawę w sądzie o wytyczenie drogi koniecznej. Sprawa toczy się 2 lata i nagle okazuje się, że wnoszący o drogę konieczną był przez cały czas trwania sprawy i nadal jest ławnikiem w sądzie, gdzie ma miejsce sprawa. Czy osoba będąca ławnikiem sądowym ma obowiązek powiadomić o tym fakcie sąd na pierwszej rozprawie sądowej?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane