Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Sprzedaż mieszkania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Chcemy sprzedać mieszkanie, które było własnością ojca i matki matka nie żyje sprawa spadkowa nie została przeprowadzona czy można sprzedać mieszkanie bez tejże sprawy? Wszyscy spadkowicze zgadzają się na sprzedaż.

    Odpowiedz Cytuj
  • prawnik
    Wysłany: 2005-01-05 13:44:56

    Nie można!
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • kasiańka
    Wysłany: 2005-01-11 18:14:59

    nie można sprzedać nieruchomości lub własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego bez przeprowadzenia sprawy spadkowej. w tym celu należy udać się do sądu włąsciwego (ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawców). w terminie miesiąca od uprawomocnienia się wyroku należy złożyć zeznanie podatkowe o nabyciu majątku. zapłacić podatek od spadków i darowizn lub zostać zwolninym z tego podatku. Z wszystkimi dokumentami należy zgłośić się do notariusza
    Odpowiedz Cytuj
  • mam pytanie.doszło do sytułacji w której mój brat sprzedał mieszkanie moich rodziców,a następnie ich wymeldował wbrew ich woli.wyglądało to w ten sposób,że najpierw przepisał mieszkanie własnościowe na siebie,a następnie je sprzedał wymeldowując tym samym rodziców czym spowodował ich bezdomność.moje pytanie brzmi-czy istnieje możliwość wniesienia oskarżenia do sądu rodzinnego tudzież innej tego rodzaju instytucji??
    Odpowiedz Cytuj
  • A na jakiej podstawie przepisał mieszkanie na siebie? Do takiej czynności potrzebne jest działanie dwóch stron a nie tylko jednej.
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam Mam takie pytanie po jakim czasie mogę sprzedać mieszkanie, które dostnę w spadku?Z góry dziękuję za pomoc
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Podatek od sprzedaży mieszkania

    Czy po 1,5 roku użytkowania mieszkania mogę je sprzedać nie płacąc podatku od sprzedaży? Jeżeli nie, to jak wysoki jest ów podatek?

  • Sprzedaż mieszkania a rozliczenie roczne PIT

    W listopadzie 2008 roku moi rodzice sprzedali mieszkanie, w którym zamieszkiwali od 1975 roku. Mieszkanie miało status spółdzielczego własnościowego. Rodzice stali się właścicielami tego mieszkania na początku lat 90-tych lub pod koniec 80-tych. Środki ze sprzedaży nie zostały przeznaczone na zakup innego mieszkania. Pewna część została przekazana synowi w darowiźnie. Rodzice rozliczają się wspólnie. Czy sprzedaż tego mieszkania oraz fakt darowizny rodzice umieszczają w rozliczeniu rocznym PIT?

  • Sprzedaż mieszkania a meldunek innej osoby

    Czy meldunek osoby nie będącej właścicielem mieszkania może wpłynąć na sprzedaż tego mieszkania?

  • Vat przy wykupie mieszkań od gminy

    Zamierzam wykupić od gminy zajmowane mieszkanie znajdujące się w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej. Czy oprócz wartości tego mieszkania będę musiała zapłacić podatek vat od gruntu lub od całości?

  • Sprzedaż mieszkania nabytego ze zniżką

    Chciałbym zakupić mieszkanie, które dwa lata temu zostało sprzedane przez Urząd Gminy lokatorowi za 10 % wartości. W umowie notarialnej zawarto klauzulę, w której jest mowa o tym, że w przypadku sprzedaży mieszkania przed upływem 5 lat, urząd gminy może zażądać zwrotu pozostałych 90 % wartości mieszkania. Nie dotyczy to przypadku gdy zbycie (sprzedaż, darowizna) następuje na rzecz osoby bliskiej kupującego. Jeżeli więc dotychczasowy właściciel notarialnie podaruje mieszkanie córce, to czy córka sprzedając następnie to mieszkanie związana jest nadal klauzulą zawartą w obecnej umowie notarialnej? Czy Urząd Gminy może skutecznie dochodzić w takiej sytuacji wyegzekwowania owych 90% wartości mieszkania ?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane