Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Sprzedaż mieszkania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Chcemy sprzedać mieszkanie, które było własnością ojca i matki matka nie żyje sprawa spadkowa nie została przeprowadzona czy można sprzedać mieszkanie bez tejże sprawy? Wszyscy spadkowicze zgadzają się na sprzedaż.

  Odpowiedz Cytuj
 • prawnik
  Wysłany: 2005-01-05 13:44:56

  Nie można!
 • Reklama

 • kasiańka
  Wysłany: 2005-01-11 18:14:59

  nie można sprzedać nieruchomości lub własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego bez przeprowadzenia sprawy spadkowej. w tym celu należy udać się do sądu włąsciwego (ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawców). w terminie miesiąca od uprawomocnienia się wyroku należy złożyć zeznanie podatkowe o nabyciu majątku. zapłacić podatek od spadków i darowizn lub zostać zwolninym z tego podatku. Z wszystkimi dokumentami należy zgłośić się do notariusza
 • mam pytanie.doszło do sytułacji w której mój brat sprzedał mieszkanie moich rodziców,a następnie ich wymeldował wbrew ich woli.wyglądało to w ten sposób,że najpierw przepisał mieszkanie własnościowe na siebie,a następnie je sprzedał wymeldowując tym samym rodziców czym spowodował ich bezdomność.moje pytanie brzmi-czy istnieje możliwość wniesienia oskarżenia do sądu rodzinnego tudzież innej tego rodzaju instytucji??
 • A na jakiej podstawie przepisał mieszkanie na siebie? Do takiej czynności potrzebne jest działanie dwóch stron a nie tylko jednej.
 • Witam Mam takie pytanie po jakim czasie mogę sprzedać mieszkanie, które dostnę w spadku?Z góry dziękuję za pomoc
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.