Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Sprzedaż mieszkania

Chcemy sprzedać mieszkanie, które było własnością ojca i matki matka nie żyje sprawa spadkowa nie została przeprowadzona czy można sprzedać mieszkanie bez tejże sprawy? Wszyscy spadkowicze zgadzają się na sprzedaż.

2005.1.4 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Sprzedaż mieszkania (5)

Nie można!

2005.1.5 13:44:56

nie można sprzedać nieruchomości lub własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego bez przeprowadzenia sprawy spadkowej. w tym celu należy udać się do sądu włąsciwego (ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawców). w terminie miesiąca od uprawomocnienia się wyroku należy złożyć zeznanie podatkowe o nabyciu majątku. zapłacić podatek od spadków i darowizn lub zostać zwolninym z tego podatku. Z wszystkimi dokumentami należy zgłośić się do notariusza

2005.1.11 18:14:59

mam pytanie.doszło do sytułacji w której mój brat sprzedał mieszkanie moich rodziców,a następnie ich wymeldował wbrew ich woli.wyglądało to w ten sposób,że najpierw przepisał mieszkanie własnościowe na siebie,a następnie je sprzedał wymeldowując tym samym rodziców czym spowodował ich bezdomność.moje pytanie brzmi-czy istnieje możliwość wniesienia oskarżenia do sądu rodzinnego tudzież innej tego rodzaju instytucji??

2010.5.13 15:29:23

A na jakiej podstawie przepisał mieszkanie na siebie? Do takiej czynności potrzebne jest działanie dwóch stron a nie tylko jednej.

2010.5.15 10:44:0

Witam
Mam takie pytanie po jakim czasie mogę sprzedać mieszkanie, które dostnę w spadku?Z góry dziękuję za pomoc

2010.8.20 10:39:0

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika