Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Urząd skarbowy po latach...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Dzień dobry,
    dostałem dziś list z urzędu skarbowego, który po 19 latach od śmierci prababci, pyta, co stało się z jej majątkiem.

    Sprawa wygląda tak. Prababcia była właścicielką spółdzielczej kawalerki. W chwili, gdy wymagała już opieki bliskich, sprzedała tę kawalerkę. Pieniądze ze sprzedaży kawalerki moi rodzice dołożyli do swoich i kupili większe (2-pokojowe) mieszkanie, tak byśmy mogli mieszkać razem i opiekować się prababcią. Właścicielami tego mieszkania byli wyłącznie moi rodzice. Z prababcią mieszkaliśmy 14 lat. W tym czasie jeszcze raz się przeprowadzaliśmy do większego mieszkania, które obecnie jest nadal w posiadaniu rodziny. Prababcia nie żyje od 19 lat. Teraz urząd skarbowy pyta, co stało się z majątkiem prababci - podejrzewam, że chodzi o nieruchomość - spółdzielczą kawalerkę.

    Nie przypominam sobie, by fakt sprzedaży przez nią mieszkania był kiedykolwiek zgłaszany do urzędu skarbowego, jak i fakt włożenia tych pieniędzy w nową nieruchomość. Czy powinno to być zgłoszone i w jakiej formie? Jakie konsekwencje teraz możemy ponieść?

    Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie
    Marek

    Odpowiedz Cytuj
  • prawdopodobnie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe po zmarłej 19 lat temu prababci. Do urzędu skarbowego trafiają postanowienia sądowe
  • Reklama

  • Adi
    Wysłany: 2018-03-15 22:56:11

    Witam mam pytanie odnośnie podatku od spadku otóż mąż mojej mamy zapisał mi w testamencie wszystko jak umrze (2012rok) po nim w momencie kiedy jeszcze nie miał ślubu z mamą ślub wzieli w roku 2013 czy teraz jak umarł i założę sprawę spadkową to będę musiał płacić podatek od darowizny?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane