Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Urząd skarbowy po latach...

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry,
  dostałem dziś list z urzędu skarbowego, który po 19 latach od śmierci prababci, pyta, co stało się z jej majątkiem.

  Sprawa wygląda tak. Prababcia była właścicielką spółdzielczej kawalerki. W chwili, gdy wymagała już opieki bliskich, sprzedała tę kawalerkę. Pieniądze ze sprzedaży kawalerki moi rodzice dołożyli do swoich i kupili większe (2-pokojowe) mieszkanie, tak byśmy mogli mieszkać razem i opiekować się prababcią. Właścicielami tego mieszkania byli wyłącznie moi rodzice. Z prababcią mieszkaliśmy 14 lat. W tym czasie jeszcze raz się przeprowadzaliśmy do większego mieszkania, które obecnie jest nadal w posiadaniu rodziny. Prababcia nie żyje od 19 lat. Teraz urząd skarbowy pyta, co stało się z majątkiem prababci - podejrzewam, że chodzi o nieruchomość - spółdzielczą kawalerkę.

  Nie przypominam sobie, by fakt sprzedaży przez nią mieszkania był kiedykolwiek zgłaszany do urzędu skarbowego, jak i fakt włożenia tych pieniędzy w nową nieruchomość. Czy powinno to być zgłoszone i w jakiej formie? Jakie konsekwencje teraz możemy ponieść?

  Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie
  Marek

  Odpowiedz Cytuj
 • prawdopodobnie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe po zmarłej 19 lat temu prababci. Do urzędu skarbowego trafiają postanowienia sądowe
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane