Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Urząd skarbowy po latach...

Dzień dobry,
dostałem dziś list z urzędu skarbowego, który po 19 latach od śmierci prababci, pyta, co stało się z jej majątkiem.

Sprawa wygląda tak. Prababcia była właścicielką spółdzielczej kawalerki. W chwili, gdy wymagała już opieki bliskich, sprzedała tę kawalerkę. Pieniądze ze sprzedaży kawalerki moi rodzice dołożyli do swoich i kupili większe (2-pokojowe) mieszkanie, tak byśmy mogli mieszkać razem i opiekować się prababcią. Właścicielami tego mieszkania byli wyłącznie moi rodzice. Z prababcią mieszkaliśmy 14 lat. W tym czasie jeszcze raz się przeprowadzaliśmy do większego mieszkania, które obecnie jest nadal w posiadaniu rodziny. Prababcia nie żyje od 19 lat. Teraz urząd skarbowy pyta, co stało się z majątkiem prababci - podejrzewam, że chodzi o nieruchomość - spółdzielczą kawalerkę.

Nie przypominam sobie, by fakt sprzedaży przez nią mieszkania był kiedykolwiek zgłaszany do urzędu skarbowego, jak i fakt włożenia tych pieniędzy w nową nieruchomość. Czy powinno to być zgłoszone i w jakiej formie? Jakie konsekwencje teraz możemy ponieść?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie
Marek

2017.5.12 11:8:13

Odpowiedzi w temacie: Urząd skarbowy po latach... (2)

prawdopodobnie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe po zmarłej 19 lat temu prababci. Do urzędu skarbowego trafiają postanowienia sądowe

2017.8.20 16:31:34

Witam mam pytanie odnośnie podatku od spadku otóż mąż mojej mamy zapisał mi w testamencie wszystko jak umrze (2012rok) po nim w momencie kiedy jeszcze nie miał ślubu z mamą ślub wzieli w roku 2013 czy teraz jak umarł i założę sprawę spadkową to będę musiał płacić podatek od darowizny?

2018.3.15 22:56:11

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika