Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ZACHOWEK PO OJCU

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2004-05-05 00:00:00

    PO ROZWODZIE MOI RODZICE / PRZEŻYLI Z SOBĄ PONAD 30 LAT / W 1990 ROKU O JCIEC SWOJA POŁO DZIŁKI NA BRATA W KRÓTKIM CZASIE ZROBIŁA TO POD NACISKIEM TAKŻE MOJA MAMA, NIE MIELI I NIE MAJĄ MOJEGO OŚWIADCZENIA O ZRZECZENIU SIE NALEZNEJ MI CZEŚCI. CHOC OD WIELU LAT CIEZKO CHORUJE NA STWARDNIENIE ROZSIANE- NIGDY BRAT MI NIE POMÓGŁ. OJCIEC ZMARŁ W LUTYM .PROSZE O POMOC CZY NALEŻY MI SIE ZACHOWEK. MARIA

    (8857)

    Odpowiedz Cytuj
  • Bibianna
    Wysłany: 2004-05-06 08:10:45

    Jeżeli działka została zapisana na brata, to sprawa jest raczej jasna. Jest jego własnościa i w razie jego śmierci dziedziczą po nim: 50% żona, 50% jego dzieci w równymch udziałach. Zachowek obowiazuje w momencie śmierci właściciela ruchomości czy nieruchomości. Jeżeli działka została zapisana na brata, nie masz do niej prawa.Mozesz jedynie spróbować dogadać sie z nim .Pozdrawiam i życzę dużo, duzo zdrowia.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Zachowek - definicja

    Co to jest zachowek?

  • Wysokość zachowku dla małoletniego

    Jaka część zachowku należy mi się po ojcu jeżeli, gdy zmarł byłam niapełnoletnia, a uzyskałam pełnoletnosć w trakcie trwania postępowania spadkowego?

  • Pozew o zachowek

    Prawo do zachowku przysługuje mi i bratu. Czy powinniśmy wystąpić do sądu oddzielnie czy razem na jednym pozwie?

  • Zachowek

    Otrzymałem zachowek, przy tym wytoczone zostało roszczenie o zachowek większości sumy mojego zachowku. Co zrobić w takiej sytuacji?

  • Roszczenie o zachowek a spadkobranie testamentowe

    Czy z roszczeniem o zachowek można wystąpić w stosunku do spadkobiercy testamentowego przed założeniem sprawy o przyjęcie spadku? Spadkobierca jest cudzoziemcem, mieszka poza Polską i po przyjęciu spadku przez niego trudno będzie wystąpić w stosunku do niego z roszczeniem o zachowek

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane