Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zachowek po zmarłej babci

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam. Mam pytanie dotyczące sprawy o zachowek po zmarłym rodzicu.Sprawa jest dosyć skomplikowana, postaram się jak jak najlepiej ją zobrazować.
    Razem z siostrą chcemy strać się o zachowek po zmarłym ojcu , który nie żyje już blisko 20 lat. Nasz ojciec miał jednego brata, na którego jego babka (a moja prababka) "niby" przepisała dom. Moja babka mieszkała w tym odmu całe życie i się nim zajmowała, wuj od blisko 40 lat pracuje za granicą, nie mieszkał tu.Testament napisany był odręcznie bez żadnych świadków prawdopodobnie przez moją babkę (która od początku nie chciała żeby coś nam się należało) dzień przed pogrzebem mojego ojca. Moja prababka zmarła jakieś 40 lat temu i szczerze wątpimy żeby wszystko przepisała na mojego wuja przed śmiercią. Mój ojciec nie był wydziedziczony przed śmiercią przez rodziców. Czy w takiej sytuacji mamy prawo do zachowku po ojcu lub babce, kóra niestey zmarła 6 msc temu? pozdr

    Odpowiedz Cytuj
  • Aclamo.pl
    Wysłany: 2017-06-22 00:53:06

    W końcu chodzi o babę czy prababkę? Zachowek po ojcu? Jeżeli Pan nie dziedziczył. to tak (ale rozumiem, że nie o to chodzi). Zachowek po Pana babce? Jeżeli zmarła 6 mc temu, a nie 40 lat temu, to tak (jeżeli był testament na kogoś innego, jeżeli nie było testamentu to Pan dziedziczy z ustawy).
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane