Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Zachowek po zmarłej babci

Witam. Mam pytanie dotyczące sprawy o zachowek po zmarłym rodzicu.Sprawa jest dosyć skomplikowana, postaram się jak jak najlepiej ją zobrazować.
Razem z siostrą chcemy strać się o zachowek po zmarłym ojcu , który nie żyje już blisko 20 lat. Nasz ojciec miał jednego brata, na którego jego babka (a moja prababka) "niby" przepisała dom. Moja babka mieszkała w tym odmu całe życie i się nim zajmowała, wuj od blisko 40 lat pracuje za granicą, nie mieszkał tu.Testament napisany był odręcznie bez żadnych świadków prawdopodobnie przez moją babkę (która od początku nie chciała żeby coś nam się należało) dzień przed pogrzebem mojego ojca. Moja prababka zmarła jakieś 40 lat temu i szczerze wątpimy żeby wszystko przepisała na mojego wuja przed śmiercią. Mój ojciec nie był wydziedziczony przed śmiercią przez rodziców. Czy w takiej sytuacji mamy prawo do zachowku po ojcu lub babce, kóra niestey zmarła 6 msc temu? pozdr

2017.6.17 19:15:41

Odpowiedzi w temacie: Zachowek po zmarłej babci (3)

W końcu chodzi o babę czy prababkę?
Zachowek po ojcu? Jeżeli Pan nie dziedziczył. to tak (ale rozumiem, że nie o to chodzi).
Zachowek po Pana babce? Jeżeli zmarła 6 mc temu, a nie 40 lat temu, to tak (jeżeli był testament na kogoś innego, jeżeli nie było testamentu to Pan dziedziczy z ustawy).

2017.6.22 0:53:6

Też miałem taki problem. Każda sprawa jest indywidualna, dlatego o pomoc warto poprosić zawsze zaufanych prawników. ja korzystałem z usług Adamczyk kancelaria i muszę przyzna, że moją sprawę rozwiązali bardzo profesjonalnie.

2017.6.26 11:28:29

Dzień dobry,
CoolAir, jak mniemam chodzi o zachowek po babci, a nie prababci? Jeśli prababka zmarła 40 lat temu, to nie mogła spisać testamentu 20 lat temu.
Po zmarłej 6 miesięcy babce, będzie należny zachowek, jeśli nie otrzymaliście należnego udziału spadkowego, nie byliście wydziedziczeni czy też nie zrzekliście się dziedziczenia.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
kancelariaulewicz.pl
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2017.6.27 18:42:33

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika