Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Znaczenie testamentu w Polsce ?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Po co w Polsce sporzadza sie testament, skoro i tak sad (prawo) tego nie honoruje ? Jakim prawem wypytuje osoby trzecie o to czy podoba im sie tresc testamentu czy nie ? Czy akceptuja czy nie ? Czyzby najlepszym wyjsciem z sytuacji bylo to aby zmarly mogl wstac z grobu i jeszcze raz potwierdzic swoja wole, ktora juz raz wyrazil testamentem ?

  Odpowiedz Cytuj
 • basia2004@poczta.onet.pl
  Wysłany: 2005-09-27 12:10:35

  Bardzo lakonicznie przedstawiłaś sprawę.Sąd musi zapytać czy przyjmujesz zapisy w tesatamencie przedstawione.Nie zawsze spadkobierca chce przyjąc spadek zapisany w testamencie.Z tym wiążą się koszty i opłaty.Spadkodawca mógł mieć długi które spadkobiorca czyli ten co przyjmuje testament musi zapłacić.Więc pytania te są konieczne by nie przyjąc testamentu i jeszcze do niego dołożyć. To jest bardzo istotne bo czasem zapis w testamencie wiąże się dla spadkobiercy z dużymi opłatami i innym spawami .Nie należy dziwić sie temu bo tak byc powinno byś wiedziała w co się pakujesz.Aby spadek czyli zapis testamentu cie nie zrujnował.Różne rzeczy maja miejsce stąd to nie jest wcale dziwne.Gdybys rozwinęła ten temat to można byłoby podyskutować ale napisałaś bardzo ogólnikowo i trudno odnieść sie do twojej sprawy.
 • Reklama

 • Te kwestie pomijam. Jakby mialo tylko o to chodzic to w porzadku. Chodzi mi o tzw. spadkobiercow ustawowych. Jezeli ktos nie pozostawil testamentu zrozumiala sprawa. Musi byc to rozstrzygniete. Ale jak ktos pozostawil testament i powolal do calego spadku jakas osobe lub osoby, to jakim prawem lub po co sad z wlasnej nie przymuszoenj woli pyta jeszcze innych spadkobiercow ustawowych ( osoby trzecie) czy im sie testamet podoba, czy go akceptuja czy nie itd ? Wysyla do nich listy i czeka na ich odpowiedzi. Tego nie moge zrozumiec i nie chodzi tu przeciez w tym wypytywaniu o to czy zmarly mial dlugi czy nie. Jest to moim zdaniem brak respektu dla osoby zmarlej i ostatniej woli. Takze i do testamentu.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane