Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy nadal mi przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy ?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Dnia 2 Marca miałem wypadek samochodowy nie z mojej winy, 5 Marca zgłosiłem szkodę wiec zacząłem wypożyczać samochód zastępczy. Po wyliczeniu przyznanego mi odszkodowania napisałem TU aby wypłacili mi odszkodowania przekazem pocztowym na adres X (mam wszystko na mailu). Natomiast TU przez pomyłkę wypłaciło mi na adres meldunkowy gdzie aktualnie nie przebywam. Zanim w/w odszkodowanie wróci z poczty mija jakiś czas, zanim odeślą tu gdzie chciałem tez mija czas. Teraz pytanie. Czy przysługuje mi auto zastępcze na cały czas dopóki mi nie prześlą gotówki na adres X ??? Dodam jeszcze,że była to szkoda całkowita. Bardzo proszę o pomoc w poniższej sprawie.

  Odpowiedz Cytuj
 • Yogi
  Wysłany: 2016-09-05 23:34:24

  Witam. Miałem kolizie drogowa a mianowicie w mój zapakowany samochód uderzył inny samochód i sprawca uciekł naszczescie był świadek zdarzenia po zidentyfikowaniu sprawcy przyznał się do winy. Zwróciłem się do jego ubezpieczeni o wypłatę odszkodowania przez pełnomocnika 23 mają. I sprawa ciągnęła się do 26 sierpnia.tak długo ponieważ likwidator twierdził że nie może uzyskać notatki policyjne,dodam że w momencie gdy odbierałem swoją 17 czerwca pani prowadząca sprawę poinformowała mnie ze towarzystwo nie wystąpiło jeszcze o notatke. Od 30maja do 26 sierpnia wynajmowałem samochód zastępczy lecz likwidator uznał za zasadne tylko 22.czas do oględzin do wydania decyzji o szkodzie całkowitej ,czas na korespondencję i czas na sprzedanie wraku. Z tego co czytałem wiem że samo wydanie decyzji nie naprawia szkody i samochód zastępczy należy Mi się do daty wypłaty odszkodowania. Dodam jeszcze że ubezpieczyciel przekroczył termin 90 dni na wypłate odszkodowania. Co robić żeby odzyskać pieniądze za pozostały czas wynajmu auta od ubezpieczyciela sprawcy?
 • Reklama

 • iwona
  Wysłany: 2017-05-30 23:31:10

  Bo najlepiej to brać auto zastępcze z oc sprawcy z EuCOcar. Oni rozliczają się z ubezpieczycielem bezgotówkowo i powiedzą ci co i jak.
 • robercik
  Wysłany: 2017-08-23 23:22:06

  akurat najlepiej, bo pewnie tylko ich znasz.. Iwona, ja też mogę mówić, że jak auto z oc sprawcy, to tylko przez https://speedrental24.pl/auto-oc-sprawcy/. Ok fajna firma, lubię ich i cenię za usługi, ale nie mogę mówić, że są najlepsi. Działają we Wrocławiu, ale nie mogę znać firm z Gdańska czy Warszawy :)
 • azar
  Wysłany: 2017-10-22 13:56:22

  EuCOcar jest ok. Mają dobre warunku. Nie ma u nich limitu kilometrów.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane