Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kolizja z koniem, na którym znajdował się jeździec.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Mój problem jest dość nietypowy. Otóż mialam kolizję z koniem, na ktorym był jeździec. Podczas wymijania na drodze, koń obrócił się tyłem i kopytem/ami przerył cały bok samochodu. Wezwana na miejsce policja stwierdziła winę jeźdźca i taki też protokół został sporządzony. Jeździec został ukarany pouczeniem (ze względu na protest mandatów nie wystawiają). Okazało się, że jeździec nie jest właścicielem konia. Według pouczenia policji właściciel niezwłocznie miał przekazać nam dane polisy aby zgłosić sprawę do ubezpieczalni, bo przy sobie nie miał.
  Dziś dostaliśmy telefon od właściciela konia,że nie zgadza się na przekazanie danych z polisy oraz chce zgłosić sprawę do sądu, bo koń ma uraz psychiczny.
  I teraz pytanie, czy jeżeli sprawa została rozstrzygnięta przy policji i został wskazany sprawca, właściciel konia może odmówić przekazania nam tych danych ? Oraz czy skoro przez policję zostałam uznana jako poszkodowana, właściciel konia może wymagać ode mnie jakiegoś odszkodowania ?

  Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane