Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Odmowa wyłaty odszkodowania -brak w tabeli danej operacji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam proszę o pomoc. W zeszłym roku złamałam rękę, koniecznie było wykonanie stabilizacji złamanej kości, śrubami i płyta wewnętrzną. Z tytułu tej operacji otrzymałam odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego. Po roku czasu wykonano kolejna operację - usunięto zespolenie z kości(taka jest ogólna praktyka, po roku - jak kość się zrośnie, zespolenie się wyciąga) Ubezpieczyciel odmówił mi wypłaty odszkodowania, w związku z tym, iż w ich tabeli operacji chirurgicznych - nie ma takiej operacji jak usunięcie zespolenia. W tabeli operacji jest złamanie-operacyjne ustalenie złamania kości i kość- usunięcie części kości, łącznie z łyżeczkowaniem. Moim zdaniem, ta druga operacja jest kontynuacją leczenia ? ustalenia złamania kości przedramienia, można i by to również podciągnąć o wariant drugi(choć mocno naciągany i tego się trzymać nie będę) - usunięcie części kości, łącznie z łyżeczkowaniem kości, gdyż podczas operacji - przed wykręceniem śruby konieczne jest rozkruszenie cienkiej warstwy kości ponad zespoleniem za pomocą dłuta. Proszę o podpowiedź czy czy mam rację, iż odmowa jest bezzasadna? Czy mój argument iż jest to kontynuacja leczenia w związku ze złamaniem jest odpowiedni? Czy może znacie Państwo jakieś wyroki sądu w podobnej sprawie ?

  Odpowiedz Cytuj
 • marta
  Wysłany: 2018-04-04 17:39:59

  Witam Ja jestem w identycznej sytuacji co pani tylko noga . Pzu odmówiło wypłaty rekompensaty za operacje ponieważ nie jest ujęta w ich tabeli. Czy znalazła pani jakieś rozwiązanie aby się odwołać od decyzji.
 • Reklama

 • philips234
  Wysłany: 2018-06-19 15:01:55

  Niestety nie, odwołanie się, nic nie dało

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane