Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

odszkodowanie z tytułu urodzenia martwego dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam. Moja zona poroniła w 10 tygodniu ciąży. Zrobiliśmy badania genetyczne określające płeć i zarejestrowaliśmy córeczkę w USC. Na podstawie aktu urodzenia z adnotacja o martwym urodzeniu żona poszła na 8 tyg.urlop macierzyński. Ja natomiast na podstawie tego aktu urodzenia złożyłem wniosek o wypłatę odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej Warta. Obejmuje mnie ubezpieczenie grupowe w pracy. Dostałem odpowiedz, że do rozpatrzenia mojego wniosku potrzebna jest dokumentacja medyczna określająca tydzień ciąży w którym doszło do poronienia. Wiem, że Warta ma zapis, że śmierć noworodka oznacza śmierć dziecka poczętego, ale nie narodzonego, którego zgon nastąpił po 29 tygodniu ciąży, ale czy oni maja prawo żądać ode mnie przedstawienia dokumentacji medycznej mojej zony? Ona nie jest ich klientką, więc dlaczego ma im udostępniać swoja dokumentacje medyczną. CZy t jest zgodne z prawem?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane