Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problem z ratą OC za samochód

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam! Chciałem się zapytać czy to iż posiadam wypowiedzenie z firmy ubezpieczeniowej oznacza, że mam uregulowany stosunek z tą firmą. Pytam gdyż mam nietypową sytuację: rok temu kupiłem samochód i przepisałem ubezpieczenie od poprzedniego właściciela (kupowałem samochód w komisie, OC było na właściciela komisu, on zapłacił jedną ratę a ja miałem zapłacić drugą). Z tego co sobie przypominam podczas przepisywania ubezpieczenia u pośrednika zapłaciłem tę ratę, niestety nie dostałem dowodu wpłaty. Minął rok, ja mam nową umowę z inną firmą. Złożyłem wniosek o wypowiedzenie u poprzedniej firmy i wypowiedzenie dostałem. Dzisiaj po ponad 7 miesiącach przesyłają mi wezwanie do zapłaty raty. Twierdzą, że przesyłali upomnienia, jednak żadne do mnie nie dotarło! Nie mam dowodu wpłaty więc niewiele mogę zdziałać, ale zastanawiam się czy mając wypowiedzenie, mam „uregulowany stosunek z firmą”? Wręczając mi wypowiedzenie nikt mnie nie poinformował, że mam ewentualne zaległości. Przecież powinni mieć takie rzeczy w systemie? Zastanawiam się czy jest to ich błąd, czy też muszę to zapłacić.

  Odpowiedz Cytuj
 • Nenea
  Wysłany: 2008-01-31 20:49:23

  Właściwie to nie masz chociaż osoba, która przyjmowała wypowiedzenie powinna to wcześniej sprawdzić. Ale jeśli to był agent to pewnie mu sięnie chciało
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane