Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ubezpieczenie OC

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-10-01 00:00:00

  Problem ubezpieczeniowy!! Proszę o pomoc! W zeszłym roku mój syn ubezpieczył auto w PZU. W tym roku podpisał umowę OC z innym ubezpieczycielem. We wrześniu br przyszło z PZU wezwanie do zapłaty ok. 1000zł za rzekome ubezpieczenie, które PZU automatycznie przedłużył, bez woli, wiedzy i zgody mojego syna! Czy PZU ma prawo tak postępować? Jak się przed takim zdzierstwem bronić??

  (lemu)

  Odpowiedz Cytuj
 • xulax
  Wysłany: 2002-10-08 00:09:36

  proszę sobie przeczytać ogólne warunki umowy OC zawartej z PZU. Tam na pewno jest zastrzeżenie o owym przedłużaniu automatycznym umowy ubezpiueczenia OC oraz o terminach składania rezygnacji itp.
 • Reklama

 • Marek
  Wysłany: 2002-11-04 14:01:07

  Umowa OC automatycznie jest przedłużana na okres następnego roku- chyba że się ją wypowie, najpóźniej w ostatnim dniu trwania tej umowy. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, i w wypadku zmiany ubezpieczyciela należy umowę wypowiadać. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów jest ubezpieczeniem obowiązkowym, zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 28 lipca 1990r. o działalności ubezpieczeniowej. Ogólne warunki tego ubezpieczenia określone zostały w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 24 marca 2000r. (Dz. U. Nr 26, poz. 310 z dnia 10 kwietnia 2000r., Nr 107, poz. 1135).
 • nar9speer
  Wysłany: 2004-09-24 20:37:56

  Od jakich czynnikow jest zalezna wysokosc skl OC
 • Mam podobny problem. Tyle, że umowę wypowiedziałam Mailem z załącznikiem w postaci ksero mojego pisma z podpisem i danymi osobowymi. Ubezpieczyciel mi tego nie uznał, ale polisę nadesłano do mnie kilka tygodni po obowiązującym terminie. I co? Ano każą płacić i straszą. Czy nie przesłanie polisy w terminie jest zerwaniem umowy?
 • zajrzyj www.ncls.pl Ponad PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH odszkodowania za szkodę osobową !!! W miesiąsu wrześniu firma NCLS wywalczyła w sumie ponad pół miliona złotych dla swojego Klienta. Odszkodowanie z tytułu OC sprawcy zostało wypłacone z Norweskiej firmy ubezpieczeniowej. Współpraca z Norweskimi prawnikami zaowocowała sukcesem.
 • bob
  Wysłany: 2008-06-02 10:06:24

  Nie da się trzeba przed końcem polisy wypowiedzieć ubezpieczenie. Najlepiej jest mieć rezygnacje na piśmie podbitą przez ubezpieczyciela.
 • witam, mam pytanie: kupiłam samochód i nie wiem czy mogę zrezygnować z obecnego OC? czy mogę nadal na nim jeździć? Musze przerejestrować samochód tzn. ze musze wykupić nowe OC?

 • To wszystko zależy jaki to ubezpieczyciel i jaką składkę pani obliczy. Na tym ubezpieczeniu może pani jeździć 30dni. Jak pani nie zmieni ubezpieczyciela na inny po tym terminie musi pani zostać przy tej firmie do końca okresu na który została zawarta. Oni zazwyczaj po tym re kalkulują składkę na swoją korzyść i składka może być wysoka. Najlepiej proszę sobie wybrać OC - z najniższą składką dla pani i tam zawrzeć nową umowę. Starą wypowiedzieć (najpóźniej w ostatnim dniu listem poleconym) - zresztą powinni panią poinstruować w firmie u której będzie pani ubezpieczać.
 • klimek
  Wysłany: 2016-10-17 17:55:50

  przyszlo do mnie wezwanie do zaplaty za ubezpieczenie auta sprzed dwoch lat.a problem jest taki ze mialem auto ubezpieczone w innej firmie juz 3 lata wczesniej nie zmieniajac ubezpieczyciela.proszac o przeslanie mi kopi umowy z dowodem jej zawarcia (podpisu czy nagrania) dostaje odpowiedz ,,oplac pan i idz se na policje wyjasniaj" taka odpowiedz z kancelari prawnej. nie wiem czy sie smiac czy plakac. co mam z tym zrobic? pomozecie?
 • Kamil
  Wysłany: 2016-10-26 11:17:41

  Ja gdy miałem problemy prawne związane z odszkodowaniem OC. wiele zawiłości prawnych bardzo mocno mnie przerażało, nie miałem pojęcie co mam ze sobą zrobić. Pomogła mi http://jaworska-kancelaria.pl/specializacja/odszkodowania/ . Powiem wam, że mam wrażenie iż firmy ubezpieczeniowe robią co chcą.
 • Dzień dobry, Klimek, przede wszystkim polecam się do wezwania ustosunkować na piśmie. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane