Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Utrata prawa do zniżek za bezszkodowa jazde ??

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jakis czas temu stuklem lekko auto znajomego,ktore jest zarejestrowane na jego Ojca - oprocz kosztow jakie musialem poniesc za naprawe , dowiedzialem sie od niego dodatkowo ze utracil on prawo do zniżek w skali rocznej za bezszkodowa jazde jakie dotad posiadal i wisze mu jeszcze pare zlotych , a ze pieniadze sa nie male chcialem sobie to sprawdzic - gdzie moge znalezc info na ten temat , znacie jakies strony firm ubezpieczeniowych z takimi odnosikami ? chodzi mi o rozeznanie , orientacyjnie?

  Odpowiedz Cytuj
 • js31
  Wysłany: 2006-07-31 11:03:13

  Czy stłuczka została zgłoszona do ubezpieczyciela? Jeśli nie to nie ma żadnej utraty zniżki za bezszkodowość.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • jasiu60
  Wysłany: 2006-07-31 12:03:42

  Ktoś coś tu oszukuje!!!!!!!!!!!!! Najprostszym rozwiązaniem jest wezwanie policji - wtedy ty jako winny płacisz ok. 300 zł mandatu (zakładam, że miałeś ubezpieczony swój pojazd) i sprawa się dla ciebie kończy. Acha - to ty tracisz część zniżek. No chyba, że cwaniak znajomy oprócz kasy od ciebie wyciągnął jeszcze kasę np. z AC - ale to już jego problem. Jest to jeszcze jeden przykład na sposób "załatwiania" wszelkego typu kolizji. Bezwzglednie polecam wezwać policję, bo to DLA OBU STRON jest z reguły najprościej i najtaniej. Chyba, że w grę wchodzi alkohol, czy np. brak ubezpieczenia. No ale wtedy pretensje tylko do siebie. Pewne zasady trzeba zachowywać.
  Odpowiedz Cytuj
 • js31
  Wysłany: 2006-08-01 19:28:29

  A jeśli uszkodzi się samochód nie w wyniku zderzenia z innym pojazdem, np. można uszkodzić sobie przez nieuwagę nawet na własnym podwórku, też należy wzywać policję?!
  Odpowiedz Cytuj
 • jasiu chyba nie zrozumiał pytania "stukłem lekko samochód znajomego" to chyba znaczy że Jack nim jechał i w kogoś stuknął. Musiał ponieść koszty naprawy (auto nie musiało mieć AC) a poszkodowany poszedł do TU i z tąd właściciel "Ojciec" stracił zniżki.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Rabaty i zniżki na ubezpieczenie samochodu

  Od prawie 30 lat posiadam prawo jazdy kat.B. Do chwili obecnej prowadziłam samochód, który był rejestrowany i ubezpieczany na męża, a mąż korzystał z pełnych zniżek za bezszkodowość w AC i OC. Obecnie postanowiłam kupić samochód w salonie na swoje nazwisko i na swój osobisty użytek. Dealer proponuje pakiety ubezpieczeniowe. Czy w tej sytuacji mogę mieć szansę na zawarcie pakietu, w którym są uwzględnione zniżki za jazdę bezszkodową? Jeżeli tak, to jakie dokumenty należy przedstawić?

 • Rozwiązanie umowy o pracę - utrata zaufania do pracownika

  Została rozwiązana ze mną umowa o pracę. Pracodawca w uzasadnieniu podaję, iż przyczyną była utrata zaufania do pracownika. Czy przez podanie tak ogólnikowej przyczyny można zwolnić pracownika?

 • Odpowiedzialność właściciela pojazdu czy kierowcy

  Pożyczyłem samochód koledze, zawarłem z nim umowę na użyczenie pojazdu. W jednym z punktów umowy było postanowienie, że nie można pożyczać pojazdu osobom trzecim. Kolega jednak pożyczył pojazd osobie trzeciej, nie znanej mi, bez mojej zgody. Osoba ta nie posiadała uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych i spowodowała kolizję. Czy w takim wypadku odszkodowanie z OC mojego pojazdu będzie wypłacone osobie poszkodowanej? Czy utracę zniżkę OC?

 • Brak zaufania do pracownika a wypowiedzenie

  Czy "utrata zaufania" to wystarczająca przyczyna wypowiedzenia umowy o pracę? Wypowiedzenie otrzymałem w dniu 17.06.03, a okres wypowiedzenia kończy się 30 września 2003 r. Czy okres wypowiedzenia może zatem trwać 3 miesiące i 13 dni?

 • Utrata zaufania do pracownika

  Co tak na prawdę oznacza termin "utrata zaufania do pracownika"? Czy można, powołując się na utratę zaufania rozwiązać umowę o pracę za wypowiedzeniem? Jak ewentualnie przed sądem pracy należy udowodnić, że nastąpiła utrata zaufania?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane