Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Utrata prawa do zniżek za bezszkodowa jazde ??

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jakis czas temu stuklem lekko auto znajomego,ktore jest zarejestrowane na jego Ojca - oprocz kosztow jakie musialem poniesc za naprawe , dowiedzialem sie od niego dodatkowo ze utracil on prawo do zniżek w skali rocznej za bezszkodowa jazde jakie dotad posiadal i wisze mu jeszcze pare zlotych , a ze pieniadze sa nie male chcialem sobie to sprawdzic - gdzie moge znalezc info na ten temat , znacie jakies strony firm ubezpieczeniowych z takimi odnosikami ? chodzi mi o rozeznanie , orientacyjnie?

  Odpowiedz Cytuj
 • js31
  Wysłany: 2006-07-31 11:03:13

  Czy stłuczka została zgłoszona do ubezpieczyciela? Jeśli nie to nie ma żadnej utraty zniżki za bezszkodowość.
 • Reklama

 • jasiu60
  Wysłany: 2006-07-31 12:03:42

  Ktoś coś tu oszukuje!!!!!!!!!!!!! Najprostszym rozwiązaniem jest wezwanie policji - wtedy ty jako winny płacisz ok. 300 zł mandatu (zakładam, że miałeś ubezpieczony swój pojazd) i sprawa się dla ciebie kończy. Acha - to ty tracisz część zniżek. No chyba, że cwaniak znajomy oprócz kasy od ciebie wyciągnął jeszcze kasę np. z AC - ale to już jego problem. Jest to jeszcze jeden przykład na sposób "załatwiania" wszelkego typu kolizji. Bezwzglednie polecam wezwać policję, bo to DLA OBU STRON jest z reguły najprościej i najtaniej. Chyba, że w grę wchodzi alkohol, czy np. brak ubezpieczenia. No ale wtedy pretensje tylko do siebie. Pewne zasady trzeba zachowywać.
 • js31
  Wysłany: 2006-08-01 19:28:29

  A jeśli uszkodzi się samochód nie w wyniku zderzenia z innym pojazdem, np. można uszkodzić sobie przez nieuwagę nawet na własnym podwórku, też należy wzywać policję?!
 • jasiu chyba nie zrozumiał pytania "stukłem lekko samochód znajomego" to chyba znaczy że Jack nim jechał i w kogoś stuknął. Musiał ponieść koszty naprawy (auto nie musiało mieć AC) a poszkodowany poszedł do TU i z tąd właściciel "Ojciec" stracił zniżki.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane