Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wygrałem z PZU PO 3 LATACH WALKI W SADZIE - POMOGE I DORADZE ZA FREE :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • JAK KTOŚ CHCE TO BARDZO CHĘTNIE POMOGĘ W MIARĘ MOICH MOZLIWOSCI W SPRAWACH OC POJAZDU . Wygrałem 3 lata ciągnący się proces przeciwko PZU wiec mam jakieś doświadczenie a już na pewno samozaparcie przeciwko naruszaniu prawa przez UBEZPIECZYCIELI - MOJ E-MAIL: maciek72@tenbit.pl

    Odpowiedz Cytuj
  • Nie wiem czego od nich żądałeś, ale mnie interesuje czy należy się odszkodowanie z OC sprawcy za utratę hipotetycznych korzyści majątkowych (przychodów)przez poszkodowaną osobę prowadzącą działalność gospodarczą na skutek nie możności wykonywania pracy w czasie straconym na czynności związane z likwidacją szkody. Czy ktoś potrafi na to autorytatywnie odpowiedzieć?
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Uprawniony do waloryzacji sumy ubezpieczenia

    Umowa ubezpieczenia (posagowa) była zawarta przez ojca, uposażonym jest dziecko. Po 20 latach suma wypłacona przez PZU jest dalece nie wystarczająca. Kto ma legitymację czynną do wniesienia powództwa przeciw PZU o wypłatę zwaloryzowanej kwoty - ojciec, dziecko?

  • Powództwo o sprostowanie świadectwa pracy

    Czy sąd pracy może nakazać firmie zmianę świadectwa pracy (sprostowanie) i wypłaty odszkodowania dla pracownika, który został niesłusznie zwolniony po 20 latach pracy (z art. 52 par. 1). Sprawa w sądzie pracy została zakończona ugodą-świadectwo pracy zostało sprostowane a z walki o odszkodowanie pracownik odstąpił ponieważ Sędzia radziła zawrzeć ugodę. Mowiąc, że sąd pracy nie jest w stanie wymusić niczego na zakładzie pracy, może jedynie nakłaniać do ugody. Na jakiej drodze pracownik niesłusznie zwolniony może domagać się swoich praw? Czy po zawarciu ugody może się dalej odwoływać?

  • Rozwiązanie umowy a obowiązek zapłaty składki

    Ubezpieczyłem samochód w PZU z tytułu AC. Składkę rozłożyłem na 4 raty. Po zawarciu ubezpieczenia zapłaciłem pierwszą ratę składki następna rata miała być płatna za 3 miesiące. Po około 2 miesiącach miałem kolizję z mojej winy. Zakład ubezpieczeń wypłacił odszkodowanie. Rozbity pojazd sprzedałem po odebraniu odszkodowania. Minął rok a PZU wzywa mnie do zapłaty zaleglych 3 rat skladek AC. Umowa z PZU została zerwana w momencie nie zapłacenia rat składki AC tak jest napisane na polisie AC.

  • Odwołanie - ubezpieczenie osobowe

    Jaki jest tryb odwoławczy od odmownej decyzji PZU Życie dotyczącej odmowy wypłaty świadczenia za pobyt w szpitalu w ramach ubezpieczenia grupowego? PZU podaje jako jedyna drogę sądową, a nie do jednostki nadrzędnej.

  • Wysokość przychodów a zawieszenie prawa do renty

    W latach 2001 - 2003 byłem zatrudniony na etacie w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej. Z pracodawcą tym wygrałem sprawę o wypłatę zaległych wynagrodzeń z tytułu tzw. "Ustawy 203" (Ustawa z dnia 22 grudnia 2000 r. o zmianie ustawy o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców oraz o zmianie niektórych ustaw i ustawy o zakładach opieki zdrowotnej Dz. U. 2001 r., Nr 5, poz. 45). Dzięki egzekucji komorniczej w 2004 r. uzyskałem zasądzoną należność, a od pracodawcy otrzymałem PIT 11 za okres 01.01.2004 - 31.01.2004, w którym pracodawca wykazał tę należność jako wynagrodzenie ze stosunku pracy. Ponieważ w 2006 r. wygrałem sprawę z ZUS-em o dalszą wypłatę renty w latach 2001 - 2006, ZUS zwrócił się do mnie z prośbą o nadesłanie zaświadczeń z zakładów pracy stwierdzających osiągnięty przychód w tym okresie. W zaświadczeniu wystawionym przez mojego pracodawcę wspomniana należność została jednak "rozparcelowana" na lata 2001 - 2003, na skutek czego moje przychody w tych latach przekroczyłyby 70% ówczesnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i renta zostałaby zmniejszona. Czy w zaświadczeniu o przychodach pracodawca może w ten sposób "rozparcelować" wspomnianą należność, czy też powinien wykazać ją wyłącznie w 2004 r., skoro de facto otrzymałem ją w 2004 r.?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane