Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-09-20 00:00:00

  Witam wszystkich! Jestem studentem ekonomii w Kielcach. Mam sporo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy. Od kilku lat przepisuje teksty na komputerze (oczywiście bez bez zezwolenia). Od jakiegoś czasu współnie z trzema przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł aby poszerzyć zakres świdczonych usług. Chodzi w dalszym ciągu o przepisywanie, ale także o nową formę rozprowadzania wśród studentów opracowanych przez nas notatek z wykładów mających formę zestawów odpowiedzi na pytania egzaminacyjne. Przeprowadziłem badanie rynku i już wiem, że ten pomysł chwyci. Nasze produkty wszystkim sie podobały. Jednak naszym dylematem jest to, że chcielibyśmy działać w pewnym sensie legalnie. Co zrobić aby móc spokojnie sie reklamować (może chociaż nazwa niech będzie legalna) ale jednak nie płacić ZUS itp. Oraz jakiego rodziaju usługi i umowy nie są objęte ZUS. Błagam pomóżcie. Bardzo szanuję ten Portal. Liczę na Was!!!! Pozdravka!!!!

  (liberkal)

  Odpowiedz Cytuj
 • Ula
  Wysłany: 2003-03-10 23:21:51

  Zarejestrujcie działalność na któregoś z rodziców ( pracującego) i po kłopocie. Rodzic zapłaci jedynie składkę zdrowotną - 100 zl.
 • Reklama

 • Jaro
  Wysłany: 2005-03-13 18:03:20

  Nie ma takiej możliwości. Musisz płacić i pogódź się z tym. Amen
 • clintonik
  Wysłany: 2007-09-07 00:17:04

  Masz dużo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy i od kilku lat przepisujesz teksty :) haaaahaaaaa
 • Grey
  Wysłany: 2009-02-26 20:34:35

  Można działac w pełnym sensie legalnie, nie płacą składek ZUS: http://zus.pox.pl/bezskladek.htm
 • Marek
  Wysłany: 2009-03-22 19:52:42

  Odprowadzaj swoje składki ubezpieczeniowe w UK i nie płać ZUS w Polsce. Prosta procedura i minimalny koszt obsługi w przejściu na Brytyjski system ubezpieczeń, skłania coraz więcej Polaków do opłacania składek ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii. PODSTAWA PRAWNA: Podjęcie pracy na etacie na rzecz społki w UK, zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM RADY (EWG) NR 1408/71 z dnia 14 czerwca 1971 r. daje każdemu Przedsiębiorcy gwarantowane, całkowite wyłączenie z polskiego systemu ubezpieczenia w ZUS. Czyli: W sytuacji, gdy osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę w Wielkiej Brytanii prowadzi swoją działalność gospodarczą w Polsce, podlegać będzie pod ustawodawstwo tego państwa, na terytorium którego wykonuje pracę najemną - czyli brytyjskiego. Istnieją dwa sposoby: 1. Zatrudnienie w angielskiej firmie. Podatki płacone są w Polsce natomiast składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w Anglii. 2. Założenie firmy ze statusem Ltd - Limite

 • Wysłany: 2009-03-22 19:55:32

  Kto zajmuje się tym w UK POLSKIE CENTRUM FINANSOWE w LONDYNIE Lider usług finansowych w Londynie Financial Republic Biuro rachunkowe 40 Tooting High Str. Tooting Broadway SW17 ORG tel1. 02087674088, tel2. 02030512 82, tel3. 02086823959 email:info@financialrepublic.org.uk www.financialrepublic.org.uk www.rozliczenia-online.com www.rejestracjaspolek-online.com www.benefity.net Financial Republic oferuje swoim klientom możliwość zatrudnienia w jednej z naszych spółek w Wielkiej Brytanii.
 • ZUS Polski to w ogóle porażka... Emerytura marna... I jak tu człowiek ma godnie żyć ? Ale można na stare lata mieć więcej emerytury :) . Wystarczy wejść na http://www.zuswuk.pl/ . Jest to firma, która pomaga Nam zmienić ZUS na Angielski, dzięki czemu mniej płacimy (lub wcale) a więcej dostajemy... A miesięcznie możemy zaoszczędzić nawet 850 zł. Oczywiście wszystko legalne. Emerytury są juz po 7 przepracowanych latach a nie po 20 jak w Polsce. No i oczywiście wiadomo większe niż w Polsce. Dzięki temu mamy wyższą emeryturę i spokojnie możemy prowadzić działalność w kraju :)
 • a ja moge polecic firme z uk - Euro Lex and Partners, http://optymalizacja-zus.org , sam korzystam z ich uslug i chyba jako jedyna firma na rynku (a sprawdzilem chyba ze 20) oferuja faktyczne (a nie pozorne) zatrudnienie. z jednej strony ja jako ich pracownik wykonuje dla nich konkretne zlecenie, z drugiej zas jako przedsiebiorca korzystam z programu optymalizacji zus, otrzymuje za swoja prace wynagrodzenie (jako pracownik, do tego 4 tygodnie urlopu w roku) a ja im place za wykonane uslugi. podatek dochodowy za prace jest odprowadzany, skladki na ubezp. spol. rowniez, na kwote abonamentu 400 zl m-nie otrzymuje fakture i calosc ksieguje jako koszt uzyskania przychodu. nie ma tutaj nic niezgodnego z prawem, zus lub jakiekolwiek organy kontrolne nie moga zakwestionowac umowy o prace poniewaz praca JEST WYKONYWANA :) wiecej informacji na http://optymalizacja-zus.org/optymalizacja-kosztow-zusu pozdrawiam wszystkich
 • Super, rewelacja, faktyczne zatrudnienie, placa pensje czy za uslugi. Rozumiem ze dla kazdego znajda prace i kazdemu beda placic pensje, nie wazne czy to bedzie Pan prawnik czy Pani Janina z warzywniaka. A co z kwestia okreslenia ośrodka zyciowego, ktora jest dosc istotna przy okresleniu rezydentury podatkowej. Czyli jak ma sie kwestia faktycznego pobytu w uk? Pan euro-lex cuda na kiju opowiada, przerobil 20 firm i tylko ta jedna, jedyna jest najwspanialsza. Dobre Jest to wielkie oszustwo generujace problemy, dzialanie niezgodne z prawem. pozdrawiam potencjalnych ludzi z problemami prze euro-lex. Bedzie to samo co z Optigenem he he.
 • przez grzecznosc nie skomentuje wypowiedzi wyzej :) oszczednosci sa znaczne, zamiast blisko 1050zl skladek do zus nasi klienci placa 400zl (nasz koszt) + ok. 100zl (prywatne ub. medyczne) - nie trzeba byc geniuszem z matematyki aby policzyc ile zostaje w kieszeni poza tym, rzecz chyba najwazniejsza, nasi pracownicy w mysl ustawodawstwa UE wcale nie musza wykonywac pracy (a tym samym przebywac w uk) - nie trzeba nigdzie udowadniac ze osrodek zycia jest np. w anglii, (chociaz wiem ze nieudolni posrednicy z polski nie zaznajomieni do konca z przepisami takich wlasnie informacji udzielaja) odsylam do ustawodawstwa - [url=http://optymalizacja-zus.org/rozporzadzenie-rady-ewg-nr-1408-71-z-dnia-14-czerwca-1971r]art. 14 ust. 2b(ii) rozporządzenia 1408/71. [/url]: [b]3. trzeci wyjatek stanowi pracownik zatrudniony jednoczesnie w kilku panstwach czlonkowskich a nie zamieszkaly ani w panstwie, w ktorym siedzibe ma pracodawca, ani w panstwie lub panstwach, w ktorych wykonuje swoja pracę - tu stosuje sie przepisy tego panstwa, na obszarze ktorego znajduje sie siedziba zatrudniajacego pracodawcy [/b] wiecej informacji w temacie [url=http://optymalizacja-zus.org/optymalizacja-kosztow-zusu]Jak zgodnie z prawem można płacić mniejszy ZUS?[/url]
 • z tego co czytałem , zus zabiera się po mału za tych, którzy fikcyjnie pracują w UK, z kolei skarbówka za tych, co mają firmy w anglii a pracują w Polsce. Na upartego, tam gdzie mieszkasz, musisz odprowadzać podatki, nie ma siły. I prędzej czy później i tak się do tego dobiorą. Co do tematu przewodniego, dobrą alternatywą są inkubatory przedsiębiorczości. Korzystasz wtedy z osobowości prawnej inkubatora (nie musiz rejestrować firmy, NIP i Regon dostajesz od inkubatora) Przy uczelniach można znaleźć fajne rozwiązania dla studentów, coś takiego znalazłem na inkubatory.pl . Z tym, że tam masz ograniczenie do 2 lat. Są też komercyjne firmy, które działają identyczną zasadą jak te przy uczelniach, np. biznescare.pl . Minusem jest to, że ograniczają się jedynie do usług, do inkubatora nie można podpiąć handlu. Wszystko kwestia gustu, ale to wydaje się najbardziej legalne, jeżeli chcesz "ominąć zus" a działać nadal legalnie.
 • aby rozwiac do konca wszelkie watpliwosci i zadawane @ pytania dotyczace charakteru wykonywanej pracy przez osoby zatrudnione w euro-lex, podaje ogolne warunki oferty: W zwiazku z uruchomieniem nowej uslugi przez jedna z naszych partnerskich firm - komercyjny dostep do prywatnej sieci VPN w UK, USA, Francji i Polsce prowadzimy aktualnie rekrutacje na stanowisko administratora i kontrolera prywatnej sieci VPN w Wielkiej Brytanii Praca nie jest skomplikowana i praktycznie kazdy jest w stanie ja wykonac, gdyz polega na codziennym korzystaniu z internetu. To nie jest zart :) praca polega na codziennym, w ilosci min. 17 godzin tygodniowo, korzystaniu z internetu, najlepiej w taki sam sposob jak zazwyczaj. Wprowadzana obecnie na rynek przez naszego Partnera usluga dostepu do prywatnej sieci VPN jest w ostatniej fazie testow przed oddaniem jej do komercyjnego uzytku, konieczne jest dokladne przetestowanie jej zachowan w praktycznie kazdym mozliwym scenariuszu - a mozliwosci i zachowanie sieci najlepiej sprawdzic w trakcie jej biezacego uzytkowania Poniewaz komercyjna usluga dostepu do prywatnej sieci VPN dla klientow biznesowych i indywidualnych polega przede wszystkim na zapewnieniu bezpiecznego, szyfrowanego polaczenia i dostepu do internetu, zlecona przez nasza firme i wykonywana praca polega na wykonywaniu dokladnie tych samych czynnosci ktore wykonuje komercyjny klient - w tym wypadku uzytkowania internetu. Tylko w taki sposob mozna okreslic parametry techniczne sieci w celu zapewnienia jak najlepszej jakosci polaczen oraz na zastosowania wlasciwych ustawien sprzetu i calej infrastruktury technicznej odpowiedzialnej za utrzymanie sieci poprzez obserwacje natezenia ruchu i zachowania uzytkownikow. Krotko mowiac, wykonujac ww. prace, w bardzo latwy sposob bedzie mozna udowodnic w przypadku kontroli, ze praca zostala faktycznie wykonana i tym samym uniknac podejrzen (np. ZUS'u) o wykonywanie pracy fikcyjnej, pozornej itp. oraz braku koniecznosci pobytu w UK z uwagi na umozliwiony przez Euro-Lex zdalny dostep do sieci i mozliwosc wykonywania powierzonej pracy zdalnie. Na zadanie jestesmy w stanie przedstawic szczegolowy raport obecnosci w pracy kazdego z uzytkownikow firma euro-lex jest w tej chwili jedyna firma na polskim rynku oferujaca FAKTYCZNE a nie pozorne zatrudnienia, z uwagi na charakter wykonywanej pracy, na zadanie kontroli lub osoby zatrudnionej mozemy przedstawic szczegolowy wykaz czasu spedzonego w pracy i tym samym potwierdzic fakt jej wykonywania opisywane problmy pracownikow innych firm, zatrudnionych rzeczywiscie 'fikcyjnie' nie dostycza pracownikow euro-lex wiecej informacji w temacie 'Jak legalnie nie placic ZUS' - https://optymalizacja-zus.org/ pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
 • Witam. Jak się z Panem skontaktować?
 • Przestrzegam Wszystkich przed Kamil Krajewski Euro-Lex and Partners. Firma EURO-lex and partners jest fikcyjna, zarejestrowana pod skrzynkę pocztową na terenie UK. Po kontroli ZUSu i odpowiednika HMRC w UK kamil krajewski po rozmowie z pracownikiem HMRC cyt"potwierdził, ze współpracuje z osobami które w Polsce prowadzą działalność gospodarczą dostarczając im wirtualnych adresów w celu uzyskania lepszych praw z zakresu ubezpieczeń społecznych. Poinformował, że żadna z osób którym zorganizował brytyjskie adresy nie przybyła do uk i pomimo, że mają umowy z euro-lex and partners nie były zatrudnione w wielkiej brytani"!!! Dodatkowo Brytyjski urząd skarbowy jak i celny - HM Revenue & Customs NIC&EO potwierdziły fikcyjność działalności EURO-lex and partners. Zus toczył postępowanie ponad 15 miesięcy i pomimo umowy z krajewskim on przy toczącym postępowaniu wszystkiemu się wyparł. Dla osób zainteresowany chętnie prześlę wszystkie dokumentu które otrzymałem z ZUSu i HMRC, które kwestionują legalność prowadzonej działalności przez tego człowieka. Szczerze odradzam bo nie warto płacić złodziejowi 500 zł miesięcznie, a później odsetki w ZUSie. Jeżeli Pan Kamil uważa, że piszę nie prawdę niech poda mnie do sądu. Zachęcam do wypowiedzi się pozostałych oszukanych w tym procederze.
 • witam serdecznie .chcialabym skontaktowac sie z jareczek231 w sprawie eurolex and partners.ja tez zostalam oszukana przez ta firme.moj email to annaurbankiewicz@interia.pl. Pilnie proszę o kontakt.
 • Też zostałem oszukany przez Euro lex - K. Krajewskiego i obecnie spłacam w ratach zaległy zus z odsetkami. Ta "praca przez vpn" to jedna wielka ściema, a firma - totalna porażka, zostawia klienta na lodzie w przypadku problemów z zusem. Przestrzegam wszystkim, uciekajcie....
 • Bardzo proszę o pilny kontakt użytkownika: jareczek231-mój mail: sandwicz65@wp.pl- też zostałem oszukany.
 • Właściciel
  Wysłany: 2017-11-07 11:40:28

  http://wyoming.com.pl/ zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Optymalizujemy składki ZUS, doradzamy w zakresie podatków oraz założenia firmy zagranicą
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane