Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

czy osobie z rozrusznikiem nalezy sie renta?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • witam moja kolezanka ma 21 lat i cierpi na tachykardie, czeka na operacje wszczepienia rozrusznika serca, pracowala przez 2,5 roku w biedronce, z powodu swojej choroby starala sie o rente, nie przyznano jej swiadczenia gdyz uznano ze jest calkowicie zdolna do pracy, co jest kompletna bzdura bo dziewczyna nie moze ustac na nogach kilku godzin nie mowiac juz o 8 czy 10, czy mozna cos z tym zrobic? czy jest jakas szansa na uzyskanie przez nia chocby najnizszej renty? wydaje mi sie ze przeszukalem caly polski internet jednak nic nie znalazlem, poza roznymi komentarzami w ktorych ludzie pisali ze otrzymoja rente z powodu posiadania rozrusznika serca. z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za bledy

    Odpowiedz Cytuj
  • jasiu60
    Wysłany: 2006-07-05 16:26:43

    nie przepracowała pięciu lat, a więc renta się nie należy. Co nie znaczy, że ma zdychać z głodu. Pomocy szukaj na http://www.niepelnosprawni.info/ledge a wcześniej zobacz ustawę, która może cię zainteresować: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1268.htm Pozdrawiam.
  • Reklama

  • Ona,w ocenie lekarza,jest zdolna do pracy i to jest przyczyną odmowy renty.W tym wieku staż jest do niego odpowiedni,co znaczy,że w przypadku orzeczenia niezdolności do pracy,obojętnie jakiego stopnia,rentę tę dostanie.Radzę złożyć sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika do komisji lekarskiej,a jeśli komisja podtrzyma orzeczenie lekarza-odwołać się od decyzji ZUS do sądu ubezpieczeń społecznych.Trochę trwa,ale warto,badają biegli i wcale nierzadko mają odmienne zdanie od lekarza orzecznika,a sąd posiłkuje się opinią biegłych.Powodzenia
  • losia
    Wysłany: 2018-02-08 12:00:50

    Witam. Dziecku 5 letniemu wszczepiono rozrusznik serca ( wada wrodzona blok III stopnia przeds. komor.) wykryto wadę 2 lata temu. Czy mogę starać się o jakiś dodatek z zus czy mops? co trzeba najpierw załatwić?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane