Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Dowody w postępowaniach z zakresu ubezpieczeń społecznych

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Cześć, nurtuje mnie następująca kwestia:

  jestem w trakcie pisania odwołania od decyzji organu rentowego ws. przyznania zasiłku chorobowego. Jako że pierwszy raz piszę takie odwołanie pojawił się u mnie następujący problem - mianowicie czy muszę do takiego odwołania dołączać dowody? Skoro jest to tzw. właściwość formalna sądu powszechnego to czy zakład ubezpieczeń również i tutaj (w końcu po coś wnosi się odwołanie za jego pośrednictwem) powinien sam dołączyć dokumentację sprawy, czy też ten obowiązek spoczywa na mnie? Sprawa jest dość nieciekawa, bo większość dokumentów osoba dla której piszę to odwołanie wysyłała nie robiąc kopii :/

  Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

  Odpowiedz Cytuj
 • Antek W.
  Wysłany: 2016-12-17 15:31:40

  ja się na tym nie znam niestety, ale moim zdaniem najlepiej poradzić się jakiegoś prawnika. W sprawach związanych z ZUS wiem że specjalizuje się adwokat Towasz Tomwaszczyk z Warszawy. Mają swoją kanceralię na Alejach Jerozolimskich. Polecam bo samemu to ciężko czasem wygrać z urzędami...
 • Reklama

 • sylvex
  Wysłany: 2016-12-17 16:32:37

  Nie mam zamiary tłuc się przez pół kraju dla kilkuset złotych. Bez łaski, sam sobie poradzę. Ta wasza kryptoreklama nie ma nic wspólnego z tym czym jest forum z definicji, jesteście żałośni.
 • Arletta
  Wysłany: 2017-05-13 14:42:00

  z jednej strony reklama a z drugiej trochę racji ma :P czasem prawnik pomoże tam gdzie my się motamy... ale racja, ze można wiele rzeczy załatwić samemu :) trzymam kciuki! :)

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane