Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Działalność i dochód w Irlandii, składki na Cyprze, dodatkowa działalność w Polsce

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  Od kilkunastu miesięcy mam założoną działalność w Irlandii (jestem jednym z dyrektorów) i z funkcji pełnienia dyrektora otrzymuję pensję. Swoją pracę wykonuję na Cyprze, dlatego składki zdrowotne i społeczne opłacam na Cyprze a podatek dochodowy w Iralndii (tam gdzie jest moje źródło dochodów).
  Chciałbym zainwestować w Polsce w pewien biznes lecz profil mojej spółki w Irlandii na to nie pozwala (a w zasadzie kontrakt który moja irlandzka firma ma z inną irlandzką firmą).
  W Polsce w zasadzie nie musiałbym nic robić - jedynie płacić rachunki i za obsługę, resztą zajęłaby się firma, której zleciłbym pilnowanie mojego biznesu.
  Teraz jest kwestia taka: jaką działalność najlepiej założyć - czy spółkę czy działalność jednoosobową? Skoro płacę na Cyprze ubezpieczenie społeczne to czy w Polsce też musiałbym je płacić?
  Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane