Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jak wygrać z zusem o rente !!!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Miałem rente okresową od kilku lat na kręgosłup - pracowałem jako kierwca. Teraz lekarz orzecznik orzekł że jestem zdolny do pracy. Odwołałem się. Organ rentowy odrzucił odwołanie. Co mam zrobić? Czy zus odda sprawe do sądu czy to już koniec? Czy mogę sie odwołać?

  Odpowiedz Cytuj
 • RYSZARD
  Wysłany: 2006-01-01 07:36:00

  MUSISZ ODWOŁAĆ SIE W CIAGU 30 DNII DO SĄDU OKRĘGOWEGO
 • Reklama

 • młoda rencistka
  Wysłany: 2006-10-16 17:26:26

  Jestem młodą osobą która także posiada rente z tytułu niezdolności do pracy.Jesli moge coś Panu zaproponowa to powiem tyle aby Pan dał spokój sądom bo to tylko strata Pana nerwówów a przy tym zdrowia-sama tego doświadczyłam.Proszę pczekac ok 2-3 miesięcy i ponownie złożyc "zwykły" wniosek w ZUSie o przyznanie renty.
 • Witam!!! Ja niestety nie podzielam tego poglądu by dać spokój ZUSowi. Po prostu należy dobrze udokumentować odwołanie do sądu dowodami w postaci orzeczeń lekarskich historii choroby z pobytów w szpitalu- (ach) jeżeli takie były. Nie wdawać sie w polemikę z sądem , tylko rzeczowo i merytorycznie uzasadnić owołanie i nie dać się nabijać dalej w butelkę przez ZUS. Ja też byłem kierowcą zawodowym i też nie daję tej instytucji za wygraną . p/////s życze powodzenia i wytrwałości acha jeszcze jedno. trzeba byc obowiązkowo na każdej rozprawie pomimo , że sąd informuje że stawiennictwo jest nie obowiązkowe. NIE OBECNI NIE MAJA NIGDY RACJI
 • nieznajoma
  Wysłany: 2018-01-12 12:21:43

  Witam.Ja mam to samo ZUS odmówił mi renty stwierdził że jestem zdolna do pracy więc odwołałam się do sadu i czekam na rozprawę.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane