Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Jaki fundusz emerytalny???

Witam! Mam prośbę do wszystkich, którzy się na tym troche znają, bo ja na razie się nie orientuję w temacie. Pomózcie wybrać mi jakiś dobry fundusz emerytalny, bo dostałem pismo z ZUSu, że do 14.01 muszę sobie jakiś wybrać, inaczej mnie "rozlosują";), a nie chciałbym trafić do słabego. Szukałem w rankingach i z tego co widzę przoduje ING NN... Czy ma ktoś doświadczenia z tym funduszem, ewentualnie chciałby mi polecić jakiś inny?? Jeśli ktoś byłby tak miły to proszę o info na: kamil_gon@poczta.onet.pl Z góry dzięki za wszelkie informacje. Pozdrawiam Camil P.S.Sorry, ze troche "off-topic" ale może ktoś tutaj będzie mial konkretne doświadczenia z jakimś funduszem. Dzięki za zrozumienie.

(Camil)

2003.1.7 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Jaki fundusz emerytalny??? (28)

Jestem klientem ING NN od około roku. Jestem bardzo zadowolony z tego funduszu, bo po pierwsze: stopa zwrotu składek jest jedną z najwyższych spośród funduszy. Po drugie: mam dostęp do stanu konta przez stronę internetową (dostałem specjalne kody) i mogę sprawdzać kiedy i ile pieniędzy wpłynęło na moje indywidualne konto. Po trzecie: mogę sprawdzać konto w bankomacie ING dzięki specjalnej karcie. Po czwarte: pieniądze spływają dość regularnie, a opłaty za prowadzenie rachunku nie są za wysokie. W sumie mogę polecić ten Fundusz jako rzetelny i wiarygodny. Dodam na koniec, że oprócz tego że jestem tam ubezpieczony nie jestem inaczej związany z ING NN (tzn. nie jestem ani pracownikiem ani agentem.

2003.1.8 22:29:6

Dzięki za informację, też już jestem klientem ING NN. Wczoraj podpisałem umowę, co zajęlo jakieś 5 minut i po bólu. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

2003.1.9 9:17:1

Wszystkie fundusze emerytalne to gówno. Jestem w ING od ponad 2 lat, a moja żona w CU. Przez dwa lata nasze fundusze (jedne z najlepszych) wypracowały KILKA PROCENT STRATY!!! Mam na koncie funduszu mniej niż przelał tam ZUS. A założę się, że prezes funduszu jeździ niezłym wózkiem.
Niestety prawo ZMUSZA mnie to tracenia pieniędzy w takich funduszach - NIE MOGĘ sam ich inwestować, co zrobiłbym lepiej choćby trzymając kasę w szufladzie. Nie wspomnę już o bankach czy funduszach inwestycjnych, z których najlepsze w okresie mego oszczędzania przyniosły zysk rzędu 40% a nie stratę!!!
Niemniej, skoro już trzeba to chyba należy kierować się naciąganymi rankingami prasowymi - to i tak nijak się ma do rzeczywistości, co prawda, ale o inne kryterium trudno

2003.1.13 1:12:28

Niestety ale mamy obowiazek przystapienia do fundusze, wiec należy wybrać jakieś mniejsze zło :)

2005.12.21 9:58:57

Człowieku, trochę wiedzy !! Nie "fundusze wypracowały stratę" , ale ZUS nie przelał do nich składek. To gigantyczna różnica. Zwróć się do ZUS o wyjaśnienia i dosłanie brakujących składek. To jest SYSTEM EMERYTALNY. Publiczny i obowiązkowy. Na tej zasadzie można gadać, że nie będziesz płacił składki zdrowotnej, chorobowej, rentowej, a potem i podatków, bo też wiesz lepiej, co z tymi pieniędzmi zrobić. Masz III filar ? Jeśli nie, załóż, bo dokładnie to jest instrument do indywidualnego inwestowania. Sysytem publiczny jest po to, by GWARANTOWAĆ pewne świadczenie. A by można było mówić o owej gwarancji, muszą być także pewne elementy przymusu uczestnictwa itd.

2006.2.15 14:2:49

axa

2007.4.11 14:0:49

Axa to wielka pomyłka same kłopoty zero profesionalizmu i olewanie klienta

2007.11.28 20:24:52

a ja chcialem zapytac czy jesli juz jestem w jakims ofe od 2 lat to zmienic moge tez do 10 stycznia czy moge pozniej

2008.1.7 15:31:34

Witam napisz na gg do mnie to ci doradze jaki fundusz

2008.1.29 19:15:14

A możesz napisać jakieś konkrety???

2008.3.17 15:55:17

Zgadzam się w 100% z tą opinią!!!!!! ja niestety poznałam firmę AXA jako pracownik. Dowiedziałam się wielu rzeczy na temat stosunku przedstawicieli firmy AXA do klientów oraz nieuczciwych metod ich pozyskiwania. AXA kreuje swoja "dobrą " pozycję na rynku przedstawiając klientom błędne wykresy. NIE POLECAM NIKOMU TEJ FIRMY!!!

2008.5.31 13:22:53

??? To na jakim Ty szkoleniu byłaś? Ja też poznałem tę firmę od wewnątrz i zupełnie nie rozumiem o czym tu piszesz. AXA to jedna z najlepiej rozwiniętych firm ubezpieczeniowych na rynku. Pracowałem tam co prawda dość krótko, musiałem zrezygnować z powodów zdrowotnych, ale zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Nie zrażaj ludzi. Osobiście polecam, warto mieć tam fundusz emerytalny. Mam znajomych agentów ubezpieczeniowych w różnych firmach i większość z nich zgadza się ze mną.
Pozdrowienia.

2008.10.14 12:30:16

mizda to ty???

2008.12.18 16:8:47

Po pierwsze Autor: CAMIL wygłada jak jeden z szanownych panów "wciskających" ludziom fundusze, podszyty pod jakiegos "camila" zachwala swoja firme, tylko troche głupiutki :>>
ponieważ nawet ja-czternastolatek wiem ze czlowiek o nicku CAMILEK nie bedzie pisal jezykiem pospolitym, ale mlodziezową gwarą, po za tym apeluje: LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ!!!!!! ŻYCIE JEST PO TO ZEBY SIE PRZEJMOWAĆ FUNDUSZEM EMERYTALNYM??????WSPÓLCZUJE!!!!!!!!!!czytaliscie "dziady"???
w cz 2 o prawdach moralnych jeden z duchow przychodzacy do wiesniakow mowi im przestroge o tym ze kto nie zyje pelnia zycia nie ma miejsca w niebie hehe >< to takie tylko nawiazanie do literatury polskiej(dla niepoinformowanych A, Mickiewicz napisal "dziady") dziekuje i jeszcze raz wyrazam moje stanowisko przeciw naglasnianiu tych funduszy jako czegos wyjatkowego w zyciu.

2009.1.5 21:18:26

No coz..... nie bede sie zastanawial czy masz 14 lat czy wiecej ale wiem, ze zachowujesz sie jak klasyczny polak...... gdy trzeba podjac jakas decyzje to olewa wszystko bo "to wszystko gowno" a pozniej po latach chodzi placze i narzeka ze ktos jest winien temu ...... Powodzenia

2009.1.9 20:22:39

Poznałam obie firmy od wewnątrz i pracuję w jednej z nich. ING to pomyłka. AXA ok.

2009.1.26 21:54:2

witac ze ktos tui sie slabo zna :) odnosnie jezeli jest Pan rok w fudusu :) to sladki za obsluge sa takie same jak w pozostalych 13 funduszach czyli 7% :) to raz dwa kazdy moze miec dostep do swojego konta przez internet a trzy pana karta ktora Pan dostal no coz ja nie wierze ze jak mam karte to wszystko jest w porzadku na koncie poniewaz juz tlumacze karta ta sluzy do sprawdzania stanu konta tak jak Pan mowi aczkolwiek pojscie do bankomatu i sprawdzenie Pana konta czyli kwota ktora Pan ma nie gwarantuje Panu ze wszystkie skladki wplywaja!!!chyba ze nalezy Pan do tego "jednego" procenta ludzi ktorzy na bierzaco obliczja sobieile powinno wplynac na ich konto emerytalne OFE z ich wyplaty :) czyli 7,3% z pensji BRUTTO :) a ja dodam ze jestem przedstawicielem DANEGO FUNDUSZU oczywiscie NIE ING !!! i wiem z relacji az klientami jak to wyglada :) a dodajac to w 2008 roku weglug artykulu z GAZETY RYNEK NAJLEPIEJ W 2008 ROKU INWESTOWALY FUNDUSZE AXAAAAAA POCZTYLIONNNNNNNN I ALIANZZZZZZZZ

2009.1.29 14:38:20

Ja uważam, że najlepszy jest OFE POLSAT!!! Jestem w tym Funduszu od 3 lat i moje środki na koncie znacząco wzrosły. Z tego co wiem OFE POLSAT ma najwyższą stopę zwrotu osiąganą w długim okresie i jest w czołówce wśród funduszy emerytalnych.

2009.2.6 15:0:48

zgadzam sie! w axa jest strasznie niezorganizowani.. nie polecam! wypelnilam wniosek, poinformowano mnie ze nie bede brala udzialu w losowaniu mimo ze wypelnilam go 7. styczna, a kilka dni temu dostalam wiadomosc ze zostalam wylosowana, wina ofe axa, bo nie poinformowali zus'u ze podpisalam z nimi umowe!! teraz mam problem.

2009.2.10 10:53:51

Witam serdecznie. Ja z czystym sumieniem mogę polecić OFE POLSAT.
Jestem w tym funduszu już 7 lat i jestem z niego bardzo zadowolona. Przede wszystkim muszę przyznać, że mój stan rachunku, od momentu przystąpienia do tego funduszu znacznie wzrósł. Wcześniej byłam zapisana w innym OFE i rezultaty nie były tak imponujące.
Stale kontroluje stan mojego konta za pośrednictwem internetu. Polega to na wpisaniu indiwidualnego kodu na stronie Funduszu. W przypadku wątpliwości można zadzwonić na infolinie.
Z tego co się orientowałam do roku 2008 Fundusz posiadał najwyższą na rynku długookresową stopę zwrotu, a teraz znajduje się na trzecim miejscu. Osobiście muszę przyznać iż bardzo podoba mi sie polityka tej firmy , gdyż patrzą oni na długi horyzont inwestycji, w celu maksymalizacji wypłaty przyszłej emerytury.

2009.2.25 11:52:19

Tylko teraz i od kilku lat najlepszy na rynku jest Generali,pozdrawiam dawid jesli ktos jest zainteresowany przejsciem do stabilnego punduszu 519 188 284,pozdrawiam wszystkich i zycze owocnych emerytur:)

2009.3.23 16:44:52

tak i powiedz mi czy ktos sprawdza ci regularność spływania składek a klienci NORDEA mają to za darmo i w każdej chwili moga zadzwonic po agenta który sie napeno zjawi i wyjasni wszystko, kto ma lepsza oferte??

2009.5.22 11:15:19

Ja natomiast stoję przed wyborem ofe, mam coraz mniej czasu na podjęcie decyzji. Będę wdzięczny za porady dotyczące towarzystw ubezpieczeniowych, możecie się podzielić swoim doświadczeniem?

2009.6.8 16:55:13

Jeśli pytasz o dobry fundusz emerytalny to ja z czystym sercem polecam Allianz ... sama w nim jestem jest zawsze i pierwszej 4 i nigdy nie spada . Poza tym sprawdzając sobie rankingi funduszy pamiętajcie o jednym ... źródła nie zawsze są wiarygodne dlatego polecam stronę Komisji nadzoru finansowego ponieważ tylko ona jest zupełnie wiarygodna

2010.2.10 21:40:53

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące nieuczciwości ze strony agentów OFE. Proszę mi udzielić informacji czy agenci OFE takich jak: AVIVA,GENERALI,ING,PZU "ZŁOTA JESIEŃ" i AXA mogą przedstawiać niezgodne z rzeczywistością rankingi?? mało tego opierają się że to są rankingi z gazet co jest nie prawdą. Na szczęście nie jestem półgłówkiem i po wyjsciu Agentów reprezentujących w/w fundusze sam sobie sprawdziłem rankingi. Jak się okazało w żadnej gazecie nie znalazłem przedstawianych mi rankingów. Co prawda przepisałem się do Nordea bo jako jeden z 2-ch funduszy przedstawili mi rzeczywiste rankingi. Proszę mi udzielić informacji czy podczas konfrontacji z agentem jednej z nie uczciwych funduszy mogę się ubiegać o odszkodowanie z tytułu oszukania mnie?? oczywiście mam nagraną rozmowę pomiędzy mną a agentem. Z góry dziękuję Camel1981

2010.3.30 10:56:8

Agent ma przekonać każdego do "swojego" funduszu, więc nie koniecznie ma dane aktualne! Co prawda, na podstawie jakiegoś czynnika jest tak, jak pokazuje, jego fundusz zajmuje czołowe miejsca w rankingach, ale jakich? Oczywiście wszystko jest przedstawione w jak najlepszym świetle, jak w sklepie.. pamiętaj, że od każdego nabytego klienta agent otrzymuje prowizję!
Najlepszy OFE? POLSAT, ING, GENERALI.. te pozycje nie zmieniają się z dnia na dzień.


dowiedz się więcej na godna-emerytura.pl

2010.12.14 11:54:13

Ja tak przeglądam sobie Generali bo kumpela w nim jest i poleciła. Dość dobrze stoją w rankingach, dobra stopa zwrotu i ponad milion osób należących do ich OFE, chyba dobrze.

2014.1.8 22:15:43

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika