Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Kontrola na chorobowym

Witam, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą oraz jestem zatrudniony na dwóch umowach zlecenie, dostałem zwolnienie lekarskie od 13 lipca do 29 sierpnia i muszę je dostarczyć do zus. Zanim dostarczę zwolnienie chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy, otóż otrzymuję wynagrodzenie za jedną z wykonywanych prac na umowę zlecenie przelewem na konto, czy zus w razie zamiaru skontrolowania mnie może sprawdzić moje prywatne konto bankowe i zorientować się że otrzymałem wynagrodzenie za okres w którym powinienem być na chorobowym, czy pracodawca który zatrudnia mnie na umowę zlecenie podczas gdy jestem na chorobowym ( jeśli go poinformuje ale nie mam zamiaru informować) odprowadza składki za mnie w innej wysokości niż zwykle i po tym mogą się zorientować że chodzę do pracy i czy na zwolnieniu lekarskim mogę robić zakupy na firmę?. Nie mam namyśli towaru na sprzedaż ani żadnych półproduktów. Prosiłbym o szybką odpowiedz ze względu na termin siedmiu dni w których muszę dostarczyć zwolnienie. Pozdrawiam

2017.7.18 9:43:0

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Kontrola na chorobowym

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika