Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kruz A ZUS opłaty

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2003-09-08 00:00:00

  Czy można będąc rolnikiem nie płacić Zusu z pensji szeregowego pracownika - tj osoby fizycznej.

  (214235)

  Odpowiedz Cytuj
 • tytan
  Wysłany: 2004-04-24 18:06:02

  Trzeba zlikwidować kruz. Bla dobra wszystkich ciężko pracujących Polaków. Płacą oni wygórowane składki zusowskie, a dostaję emerytury które nie wystarczają na godne życi. Tymczasem kruz rozdaje rolnikom - nierobom darmowe renty i emerytury z tytułu nie ciężkiej pracy, a przyrośniętych rąk do dupy.
 • Reklama

 • Smoku
  Wysłany: 2004-12-13 09:57:17

  Zastanówm się Dzięciole co piszesz!? Uważasz,że rolnicy w Polsce mają przyrośnięte ręce/Twój stary miał chyba przywiązany mózg do drzewa gdy Cię płocił patałachu,a teraz podjedź na najbliższe gospodarstwo i zobacz,czy faktycznie ludzie tam nic nie robią!?
 • Ktoś
  Wysłany: 2005-06-16 10:49:33

  Poza tym baranie nie myty - Ciebie należałoby zlikwidować !!! Jak jużcoślikwidować do ZUS oraz podobnych tobie obywateli. Skoro nie wiesz co piszesz to bujaj się do swoich kredek gówniarzu - co za k...wksa mentalność :/
 • m4r0
  Wysłany: 2006-09-12 15:13:36

  Pewnie sam kretynie pochodzisz z jakies Psiej Wólki i ci sie robic nie chce nierobie jeden
 • kruskiller
  Wysłany: 2007-06-13 23:08:16

  Całkowicie się zgadzam, KRUS I ZUS to podział społeczeństwa na lepszych i gorszych. Ale w jaki inny sposób Jędrek Leper zdobędzie elektorat...... Da nierobom możliwość płacenia niskiej składki i ciemnota idzie na niego głosować. KRUS to zbiorowisko krętaczy i nierobów. Sam znam takiego jednego, który do ubezpieczeń społecznych to on jest biedny rolnik, ale tak naprawdę to wielki oszust, pracuje na czarno w Szwecji od kilkunastu lat i nieźle mu się powodzi. Płaci niskie składki na KRUS, nie płaci podatków ani tam, ani tu i ma to wszystko w d....... Państwo Prawa i Sprawiedliwości wychowuje, leczy i kształci mu dzieci, które po skończeniu szkół wyjadą jak tata budować gospodarkę innego kraju. Zlikwidować KRUS – zbiorowisko nieudaczników, nierobów i krętaczy. kruskiller
 • Anna
  Wysłany: 2008-06-17 19:02:12

  Co za głąb!!!!! Co za baran!!!!!! Jak czytam opinie takich "mądrych" mieszczuchów to mnie się nóż w kieszeni otwiera. Ciężko pracujący Polak to Ty pewnie odbębniający swoje 8 godz. a później pierdz... w stołek. A rolnik baranie jeden musi czasami robić po kilkanaście godzin i sam musi wszystko zaplanować, zaopatrzyć się w niezbędne materiały do produkcji, sam musi zadbać o zbyt. A żeby cokolwiek zrobić musi mieć odpowiednie maszyny, które nie są za grosze, a nie posiadając ich- wynająć i płacić za usługi. Rolnik to wręcz przedsiębiorca, który zdany jest sam na siebie, który czasami nie śpi po nocach, kiedy większość plonów potrafi zniszczyć powódź, gradobicie, czy susza. Nie będę się już rozpisywać więcej, bo taki pacan jak ty niczego nie zrozumie.
 • Anna
  Wysłany: 2008-06-17 19:05:00

  A wśród tych nieudaczników najwięcej ..cwanych mieszczuchów kupujących po hektarze pola żeby płacić krus, a prawdziwych rolników w tym znikoma garstka.
 • RAKOWSKA
  Wysłany: 2008-08-10 13:13:38

  JESTEM NA KRUSIE i pracuje takze dla firmy krawieckiej czy placac krus musze placic tez zus ? dziekuje za odp Rakowska

 • Wysłany: 2008-09-16 18:54:32

  jestem zaaa!!WSZYSCY OBYWATELE UCZCIWIE PRACUJĄCY PLACA OD DOCHODU A ONI!? SMIECHU WARTE JAK TAKA BIEDA NIECH SKARBÓWKA STANIE OBOK WIEJSKIEGO KOSCIOŁA -NIEJEDNIKROTNIE TA SAMA RODZINA KILKOMA BRYKAMI ZAJEZDŻA A WESELA 200 OSOBOWE,ROLNIK PLACI TYLKO PODATEK Z TEGO CO ZAKONTRAKTOWAL np.za tone ziemniorów a 10 to sprzedaje na przdroznym straganiku-czyli co bezpodatkowo do kieszonki i tak jest oklamywał okupanta pod grozbą utraty życia ,cha co dopiero teraz maga nadymac jak w piosence" nic nie produkuje tylko protestuje"!!

 • Wysłany: 2008-09-25 01:28:08

  to wam rece do dupy przyrosly kiedy po8 godzinach udawania ze pracujesz,zalegasz na wyrku.myslicie ze rolnikowi samo wszystko rosnie?idz baranie na 15 godzin w pole to zabaczysz jakia to lekka praca.A pewnie ty nigdy nie omijales prawa,hehe pewnie dlatego ze za glupi jestes zeby o swoje walczyc i troche pomyslec.
 • ...
  Wysłany: 2008-12-07 20:47:22

  to zależy jeśli masz spisaną umowę o dzieło z tym zakładem to nie musisz płacić ZUS ale każda inna umowa zobowiązuje do płacenia przez pracodawce składek za Ciebie do ZUS i wtedy automatycznie zostajesz wyłączona z KRUS z końcem kwartału w którym podjęłaś prace, ewentualnie istnieje możliwość pozostania na KRUS w przypadku prowadzenia własnej działalności ale do tego trzeba mieć 3lata ubezp. w ciągłości i pole powyżej 1 ha przeliczeniowego.
 • Irenka
  Wysłany: 2009-04-14 17:06:06

  W pełni zgadzam się z tą opinią. Nie rozumiem dlaczego jedni są gorsi i płacą więcej, a inni są uprzywilejowani i płacą podatki kikakrotnie mniejsze. Znam i mam w rodzinie takich. Chodzą obwieszeni złotem, rozbijają się wypasionymi brykami, wysyłaja dzieci na kolonie dotowane przez KRUZ za 1/5 kwoty jaką ja musiałbym zapłacic. Moje dzieci tego nie rozumieja. Brak słów na nazwanie tego zjawiska. Czy wszscy w tym kraju mamy przejśc na KRUS ? A może wreszcie zorganizowac forum, na którym podamy nazwiska tych cwańszych, co to z rolnictwem nic wspólego nie mają, a płacą jak rolnicy, a potem zastanówmy się , czy taki rolnik więcej pacuje - a mam ich w rodzinie. Obserwuję to środowisko - dotacje , subwencje, wspieranie młodego rolnika - to kasa, z której żadko który się rozlicza, a jeśli już to i tak pozostaje to jego własnością. Ciekawe za ile sprzedałby swoje gospodarstwo i przeszedł na "łatwy chlebek na państwówce?"
 • mój ojciec jest rolnikiem- pracuje na gospodarstwie od 6.00 do 21 30..i ma 600 renty..a twoj ojciec platał sie w robocie przez 8 godzin czasem cos z roboty zwinął upił sie, nie przyszedł lub sie spóźniał..itp i teraz chce życ jak król.. SMIECHU WARTE>>
 • ss
  Wysłany: 2017-07-27 21:53:21

  jebane kurwy izlodzieje

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane