Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

przeliczenie emerytury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2004-06-09 00:00:00

    Żona pracuje na umowę-zlecenie. W rachunkach za pracę zleconą wyszczególnione są wszystkie należne obciążenia, w tym koszty ubezpieczeń. Czy żona nabywa przy pracy zleconej prawa do przeliczenia emerytury ze względu na staż pracy?

    (wusik)

    Odpowiedz Cytuj
  • Anna
    Wysłany: 2004-06-10 14:27:19

    Niestety, nie.
  • Reklama

  • Mając 53 lata przeszłam w 1997 roku na wcześniejszą emeryture z obniżonego wieku. Po skończeniu 62 lat w 2006 roku wystąpiłam z wnioskiem o przeliczenie świadczenia. Decyzję z ZUS otrzymałam odmowną, ponieważ na dzień złożenia wniosku nie przepracowałam 30 miesięcy po przyznaniu świadczenia wcześniejszego. W związku z tym wysokość świadczenia nie uległa zmianie. Obecnie tj. w 2013 roku mam już przepracowane 30 miesięcy. Wobec powyższego czy w tej sytuacji złożenie wniosku już raz w 2006 roku i uprawomocnienie się tej decyzji z 2006 roku spowodowało zamknięcie mi drogi prawnej co do możliwości przeliczenia świadczenia ponownie, chodzi mi o tę cześć socjalną. Anita z Krakowa
  • Witam. Zawsze po przepracowaniu 30 m-cy można przeliczyć wcześniejszą emeryturę.Pozdrawiam
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane