Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

_______Renta dla wdowy_______PROBLEM

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, potrzebuje pomocy a mianowicie. ZuS odmówił mi prawa do renty rodzinnej , w sierpniu br. koncze 50 lat , byłam w trakcie rozwodu , ktory w chwili smierci męza nie był prawomocny . Po smierci sad umorzył postępowanie , Zus jednak odmowił mi prawa do renty gdyż uznał ze ustało pożycie i nie jest ważne orzeczenie o umorzeniu rozwodu, (sprawę wniosłam w maju 2007 roku). Mąż od stycznia 2007 roku do 31 stycznia 2008 roku przebywał w zakładzie karnym. Kilka dni po wyjsciu dnia 5 lutego popełnił samobojstwo. I stąd moje pytanie , czy mam szansę wygrać w sądzie z Zusem . Nie wiem czy to ma znaczenie ale przez ok 30 lat bylismy małżeństwem , mąż pracował , ja wychowywałam dzieci. W tej chwili została przyznana renta dla syna ktory się uczy w liceum . Bardzo proszę o odpowiedź . Dziekuje

    Odpowiedz Cytuj

  • Wysłany: 2008-08-14 22:37:32

    Z tego co się oriętuję masz prawo do renty po zmarłym mężu,chociaż byliście po rozwodzie jeśli wychowujesz dzieci i nie masz żadnych innych dochodów .
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane