Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

renta szkolna - socjalna - zwykła

Witam Serdecznie. Mam problem z którym nawet urzędnik w ZUS-ie nie bardzo wiedział co zrobić. W 1992 r. uległem wypadkowi jako 17 latek uczeń szkoły zawodowej, na skutek tego zyskałem na tamten moment tzw. rentę szkolną, która z czasem przestała istnieć i zrównano ją z rentą socjalną, na której jestem do dziś. Posiadam tzw. znaczny stopień na stałe + niezdolny do samodzielnej egzystencji ze względu na uszkodzenie rdzenia kręgowego co skutkowało porażeniem 4 kończynowym i poruszaniem się na wózku inwalidzkim. Od tamtego okresu skończyłem zaocznie wyższe studia i na dziś mam ok. 20 letni staż pracy, w większości czasu osiągając wynagrodzenie na poziomie najniższego krajowego na dany rok. Chciałbym przejść na zwykłą rentę, co oczywiście według urzędnika ZUS jest możliwe stając na komisję i udowadniając pogorszenie stanu zdrowia. Czy w tym przypadku do stażu pracy zaliczają się studia i warto przedstawić odpowiednie dokumenty ZUS-owi w tej sprawie i czy ewentualne uzyskanie zwykłego świadczenia rentowego może być wyższe niż obecnie najniższa renta z tytułu niezdolności do pracy?

2018.5.24 8:12:34

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: renta szkolna - socjalna - zwykła

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika