Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mieszkam z chłopakiem, mamy po 22 lata. Oboje się uczymy, ja studiuję, on uczy się weekendowo i pracował dorywczo.
  Ja dostaję pieniądze od rodziców i uzyskuję stypendium naukowe (500zł) na opłacenie mieszkania. Tak wyglądało to jeszcze dwa miesiące temu.
  Chłopak ma orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności ze stopniem 02-P z tytułu nerwicy od dzieciństwa, która utrudnia pracę. Mimo wszystko gdzieś się łapał za fizyczną robotę i łączyliśmy koniec z końcem.
  Dwa miesiące temu padło podejrzenie nowotworu u mojego chłopaka. Miesiąc temu wycięto mu węzeł chłonny i zakazano pracy fizycznej na okres pół roku. Praca fizyczna to jedyna praca, z którą chłopak daje sobie radę. Wszelkie call center, praca z ludźmi odpadają przez nerwicę, która daje w takich sytuacjach objawy fizyczne typu wymioty, drgawki i biegunka.
  O ile z mojej strony nie ma problemu finansowego, w tej chwili z mojego nędznego stypendium musimy się żywić przez cały miesiąc, a do tego dochodzi pies, rachunki, środki czystości. Rodzice chłopaka są w stanie pomóc mu tylko z opłaceniem czynszu.
  Stąd moje pytanie: czy w opisanej sytuacji jest jakikolwiek zasiłek, na który chłopak ma szansę lub jakakolwiek inna pomoc?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane