Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Zasiłki a rodzina patchworkowa?

Witam serdecznie
Moje pytanie dotyczy zasiłków na dzieci.
W skróci moja sytuacja wygląda tak: mam dwoje dzieci w wieku 7 i 9 lat. Mam na nie przyznany zasiłek 500+, niestety do funduszu alimentacyjnego przekroczyłam próg dochodowy. W tym roku chciałabym się starać o 500+ rodzinne i fundusz na dzieciaki. Problem pojawia się ponieważ jestem w trzeciej ciąży ale z innym partnerem, który jak tylko pojawiło się trzecie dziecko wyprowadził się do mamy.Raczej nie ma szans na odbudowę związku. I tu rodzi się moje pytanie, czy jeżeli złoże wnioski o zasiłki na dzieci z poprzedniego związku muszę uwzględniać ojca trzeciego dziecka? Chciałabym tez złożyć po porodzie wniosek o kosiniakowe i becikowe. Trzecie dziecko będzie mieć nazwisko ojca, do tej pory pomaga mi finansowo (zakup wyprawki, wizyty u lekarza) dlatego nie chcę aby i ono straciło kontakt z ojcem, nie chcę występować na drogę sądową w sprawie alimentów od niego. Jak rozwiązać tę sytuację? Nie chcę stracić szansy na pieniądze z funduszu przez to, że złoże wnioski o zasiłki na trzecie dziecko.

Mam nadzieję że mój wywód jest zrozumiały.

2017.8.2 13:28:46

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Zasiłki a rodzina patchworkowa?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika