Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ZUS - wygrana sprawa = wypłata środków?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Trochę poczytałem w internecie odnośnie tego tematu, który właśnie chciałem tutaj poruszyć. Jednak liczę na Waszą wypowiedź.

  Moja mama w dniu 29.01 złożyła wniosek do ZUS`u o przejście na wcześniejszą emeryturę nauczycielską. Oczywiście wniosek ten został odrzucony a sprawa trafiła do sądu. W dniu 09.11 po jednej z rozpraw zapadł wynik z korzyścią dla nas, który podtrzymał nasz wniosek o to by moja mama przeszła na emeryturę zgodnie z ugodą sądową.

  W dniu 05.12 Zakład Ubezpieczeń Społecznych wystąpił o uzasadnienie wyroku, do dnia dzisiejszego (23.12) nie wpłynęło do sądu żadne pismo odnośnie odwołania. Jednak jeszcze wyrok nie jest prawomocny. Jak dowiedzieliśmy się wyrok ten jest kwestią formalną bowiem 14 dni już minęło. ZUS odebrał uzasadnienie wyroku 01.12.2016, zaś my dostaliśmy je 05.12.2016.

  Moje pytania brzmią:
  1) ile czasu mają na wypłacenie - uregulowanie emerytury względem mojej mamy skoro zgodnie z wyrokiem nabyła ona praw emerytalnych z dniem 29.01?
  2) od kiedy liczony jest ten czas? od rozprawy na której zapadł wyrok czy od uprawomocnienia się wyroku?
  3) czy środki pieniężne jakie moja mama otrzyma uwzględniać będą również odsetki czy też trzeba wystosować odrębne pismo?
  4) czy jesteśmy wstanie "pójść" za ciosem i coś jeszcze ugrać, bo naprawdę nasza sytuacja rodzinna była mocno skomplikowana i praktycznie od lutego byliśmy bez środków do życia?

  DZIĘKUJE I WSZYSTKIM ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT!

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane