Forum prawne

Nowe zasady eksmisji 2012

Cześć:)

Jako że członek mojej rodziny jest pracownikiem pomocy społecznej, chciałbym poinformować o nowych zasadch dotyczących eksmisji o któryhc się sam dopiero co dowiedziałem. Eksmisja będzie wstrzymana na sześć miesięcy, jeżeli gmina nie znajdzie wcześniej mieszkania zastepczego, i bedzie ona musiała wskazac wolna noclegownie dla osob eksmitowanych.

2012.1.13 10:36:47

Odpowiedzi w temacie: Nowe zasady eksmisji 2012 (6)

ktos moze mi podac postawe prawna do tego?!

2012.1.13 11:43:27

Rozporządzenie ministra sprawiedliwości z 22 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o opróżnienie lokalu lub pomieszczenia albo wydanie nieruchomości (Dz.U. z 2012 r. nr 4, poz. 11).

2012.1.13 13:0:8

komornik bedzie musiał sprawdzic sytuacje majatkowo i rodzinna jezeli osoba eksmitowana nie bedzie miala dostapu do mieszkania socjalnego lub noclegowni.
bedzie musiał wystapic do gminy o wyznaczenie mieszkania tymczasowego, gdy gmina nie znajdzie lokalu komornik daje czas 6 miesiecy i wystąpi o wskazanie noclegowni, schroniska lub innej placówki.

2012.1.13 14:4:4

Nie czytałam jeszcze rozporządzenia, ale to miało dotyczyć chyba tylko tych osób, które miały przyznane przez sąd lokale socjalne lub zamienne. Pozostałe osoby miały być chronione tylko w okresie zimowym, w którym by dokonać eksmisji trzeba było dostarczyć pomieszczenie tymczasowe a poza okresem zimowym na bruk. Muszę sprawdzić.

2012.1.15 12:42:53

chodzi ogólnie o to z tego co rozumiem że trudniej bedzie eksmitowac na bruk, a bardziejz adba sie o znalezienie innego lokalu lub miejsca pobytu. tak?

2012.1.16 9:15:50

Czesc miala bym sprawe jak ktos slyszal o aferze w sosnowcu o podkupionych mieszkaniach niech sie odezwie bo tez mam 3miesieczne wypowiedzenie na bruk a jestem sama z4letnim dzieckim pan sznajder lub p. Trojanowska jak ktos cos kojazy prosze o napisanie podalam temat afera w sosnowcu.....

2012.7.13 2:8:8

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika